Тарифи на газ для населення в грудні 2020

04 листопада, 12:37

Чому дорожчає природний газ в Україні?

Сьогодні газове питання є найбільш обговорюваним серед населення України, адже різке підвищення ціни на газове паливо досить негативно вплине на бюджет кожного його споживача - як приватної особи, так і великого промислового підприємства. У кожному будинку знайдуться один-два газових прилади, таких як газова плита, газовий котел для нагрівання води або системи опалення, електрогенератор і інше, без яких важко уявити комфортні умови в приміщенні. До того ж від зростання тарифів на газ безпосередньо залежить підвищення цін на комунальні послуги, адже розрахунок вартості централізованого опалення і подачі гарячої води на 80% відбувається, виходячи з витрат на газ. Але як би все цього не хотіли, зростання ціни на газ в Україні неминучий. Підвищення тарифів є обов' язковою умовою для подальшої співпраці нашої держави з МВФ. У підписаному меморандумі між Україною і МВФ в 2015 році говориться про те, що для продовження подальшого кредитування України зобов' язана надавати газ побутовим споживачам за ринковою ціною. Ця умова була виконана, і тепер з 2020 року українці платять за блакитне паливо за новими правилами. Так як ринкова вартість газу залежить від безлічі факторів і постійно може змінюватися, керівництво країни прийняло рішення змінити механізм розрахунку тарифів для побутового споживача.



Тарифи на природний газ


Для уникнення щомісячних коливань вартості природного палива для побутових споживачів з 1 січня 2020 року в нашій країні розрахунок комунальних послуг буде проводитись на підставі двох видів цін:

  • гарантована (квартальна) - це єдиний фіксований тариф на газ для населення, встановлений на весь опалювальний період (жовтень, листопад, грудень, січень, лютий, березень 2020-2021 рр); 
  • місячна - це нестабільна ринкова ціна, яка залежить від ряду економічних чинників, при цьому вона може бути як нижче, так і вище гарантованого тарифу.

 Однак слід зазначити ще один нюанс: у ці тарифи не закладені витрати на транспортування газового палива розподільними газопроводами, торгова націнка підприємства, а також ПДВ в розмірі 20%. Тому з 2020 року в платежах за ЖКП тепер будуть додані два рахунки за газ: оплата за витрату в кубометрах і за доставку до споживача. Ціну доставки газу в січні-грудні 2020 роки встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, при цьому розрахунок відбувається індивідуально для кожної області або регіону. Таким чином, за графіком подорожчання вартості газового палива в 2020 році було в січні, липні і може тривати до нескінченності.



Какие нормы потребления природного газа в Украине?


Українцям, в будинках яких не встановлені газові лічильники, нарахування платежів за газопостачання здійснюється, виходячи з розрахунку норми споживання в кубометрах за місяць на 1 людину за такими тарифами:

  • якщо використовується тільки газова плита і є централізоване гаряче водопостачання - 3,28 м³ ; 
  • якщо є плита, але немає централізованого гарячого водопостачання та газового котла - 5,39 м³ ; 
  • використовуються два газових прилади: плита і водонагрівач - 10,49 м ³ ; 
  • індивідуальне опалення житла в опалювальний сезон - 11 м³ на 1 квадратний метр опалювальної площі.

 Таким чином, щоб платити тільки за реально використані кубометри газу і грунтовно скоротити витрати на його оплату, необхідно встановити прилад обліку споживання блакитного палива. При введенні нових тарифів держава обіцяла встановити лічильники всім громадянам безкоштовно до кінця 2020 року, але за фактом більшість людей встановлюють прилади за свій рахунок.


 Для установки газового лічильника необхідно звернутися в ліцензовану компанію, підписати з нею договір на проведення монтажних робіт та оплатити послуги. При розрахунку вартості монтажу індивідуального приладу обліку витрат природного газу враховуються: складність і обсяг необхідних робіт, а також безпосередньо ціна лічильника.




Альтернативи природному газу

У зв' язку з тим фактом, що Україна зможе отримувати нові транші і кредити від європейських партнерів тільки за умови підняття цін на газове паливо, цей процес незворотній, вартість комунальних послуг буде продовжувати рости. В таких умовах єдиним варіантом заощадити власні кошти є повна відмова від природного газу. Але як бути, якщо саме газ є найзручнішим, екологічно чистим і простим способом опалення приватного будинку або підприємства? Переходити на електроопалення? Але це - не найдешевший спосіб, до того ж при аварійному відключенні електроенергії будинок в зимовий період може залишитися без джерела тепла. Можлива установка жидко- або твердопаливних котлів, але їх експлуатація - досить складний, трудомісткий процес, що вимагає постійного обслуговування. Кращою альтернативою природному газу з централізованої магістралі на сьогоднішній день є автономна газифікація скрапленим вуглеводневим газом (пропан-бутанова суміш).


Переваги автономної газифікації

Автономна газифікація скрапленим вуглеводневим газом (ЗВГ) будь-якого офісного, житлового, промислового об' єкта або навіть цілого селища дозволяє не просто використовувати побутове або промислове газове обладнання, а забезпечити своє приватне володіння всім необхідним для комфортного життєдіяльності: опалювальна система, гаряче водопостачання і електроенергія, тим самим повністю перестати залежати від державних послуг. ЗВГ є найбільш зручним видом палива, завдяки своїй екологічності, доступною вартості і високої калорійності, яка в 2,6 рази краще, ніж у природного газового палива. Вартість пропан-бутанової суміші нижче природного газу, так як не залежить від державних чинників. До того ж ЗВГ вимагає менших витрат на перетворення з газоподібної форми в рідку і на його зберігання, ніж природний газ. ЗВГ потрібно менше, ніж твердого або рідкого палива для забезпечення однакового рівня тепла, а при його згорянні не утворюються речовини, що забруднюють повітря. Автономна система газифікації може бути як основним джерелом енергії, так і резервним, який можна активувати у випадках аварійного відключення електроенергії або припинення подачі природного газу.


ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!




 Звернувшись в компанію " УКРАВТОНОМГАЗ" , яка більше 10 років працює в сфері організації автономної газифікації об' єктів будь-якої складності, ви зможете дізнатися детальну інформацію про процес і зробити попередні розрахунки на його проведення.

Сьогодні дуже актуальним є інтерв'ю від 29.09.2021 року директора стратегічного розвитку ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ" Дорофеєва Андрія Сергійовича надане паливному інтернет-ресурсу ENKORR про вартість 1 Гкал та окупність об‘єктів автономного газопостачання. "Опалення на LPG: шанс замислитися знову" На 2022 рік цифри дещо відрізняються, а от термін окупності систем автономного газопостачання зменшується.

Посилання на інтерв’ю: https://enkorr.ua/uk/columns/_otoplenie_na_lpg_shans_zadumatsya_snova/248026

 

УКРАВТОНОМГАЗ В ЦИФРАХ
12
років
Успішної роботи
650
об’єктів
Змонтованих під ключ
80 000
куб.м
Сумарний об’єм газгольдерів
190 000
тонн
Створений ринок LPG в рік
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
Віртуальний 3d тур об'єктів газопостачання
Натисніть play та подорожуйте самостійно
НОВИНИ
29 травня, 9:40
889
Шановні партнери! Засвідчуємо Вам свою глибоку повагу та дякуємо за вибір нашої компанії на ринку автономного газопостачання. ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ»…
13 лютого, 17:39
121
«Зернові технології» – міжнародна агропромислова виставка, яка посідає головне місце серед спеціалізованих виставкових заходів України та спрямована…
24 січня, 17:31
173
Запрошуємо всіх відвідати стенд ТОВ УКРАВТОНОМГАЗ на міжнародній виставці ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ 2024. Дана подія відбудеться 14 – 16 лютого 2024 в…
24 серпня, 9:49
215
Компанія УКРАВТОНОМГАЗ щиро вітає всіх з найважливішим святом для кожного українця -з Днем Незалежності України!      Ціна нашої свободи набула…
07 серпня, 10:47
1,367
Директор компанії ТОВ "Укравтономгаз" Черненко Віктор Миколайович розповідає про перевагу використання газових електрогенераторів на метані та пропан…
19 липня, 11:12
651
Все більше підприємств обирають пропан (LPG)  як альтернативу природному газу через нестабільність цін та загрозу відключень трубопровідного газу…
03 червня, 10:24
244
В ЄС пропонується та планується зменшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) на скраплений вуглеводневий газ (LPG) до 5%. В Країнах…
10 травня, 17:17
279
BioLPG — це пропан, який виробляється з відновлюваної сировини, таких як рослинні відходи; його також називають відновлюваним пропаном і біопропаном…
07 травня, 20:07
465
Світова LPG Асоціація (WLPGA) підготувала презентацію про переваги використання синтетичного натурального газу (SNG) і звернулася до всіх учасників…
03 квітня, 18:15
175
30 березня 2023р. Європейською радою було прийнято постанову, яка продовжує строком на 1 рік добровільну мету держав, що входять до Європейського…
28 березня, 20:59
140
23 березня 2023 року Компанія ТОВ «Укравтономгаз» прийняла участь у  третій конференції циклу «Бізнес-трансформації на агроринку».   Конференція…
17 березня, 11:35
278
Шановні партнери!   Запрошуємо Вас відвідати конференцію БІЗНЕС-ТРАНСФОРМАЦІЇ НА АГРОРИНКУ   ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ: НОВІ РИНКИ,  ІНВЕСТИЦІЇ.  Захід…
-
БЕЗКОШТОВНА ГАЗИФІКАЦІЯ
Обмеженій кількості клієнтів наша компанія надає обладнання і монтаж автономного газопостачання безкоштовно на умовах наших поставок газу. Якщо Ви хочете отримати комерційну пропозицію на монтаж автономного газопостачання, заповніть форму нижче.