Енергоефективність будівель
Коли попит на енергоносії значно перевищує пропозицію, настає енергетична криза. Щоб уникнути катастрофи, в останні роки велика увага приділяється питанням раціонального використання енергетичних ресурсів і збільшення обсягу інвестицій в енергозберігаючі технології. Енергозбереження є комплексом технічних, технологічних, правових і економічних методів, реалізація яких забезпечить зниження обсягів споживання природних ресурсів, зберігши при цьому в повному обсязі корисний ефект від їх використання.
Застосування інноваційних технологічних рішень в різних галузях промисловості дозволяє модернізувати житлові, промислові об'єкти з метою підвищення їх енергетичної ефективності. Клас енергоефективності будівлі - це показник, що дозволяє оцінити, наскільки економно витрачаються теплова або електрична енергія в процесі експлуатації будівлі.
Завдяки використанню енергозберігаючих методик можна значно скоротити витрати на оплату комунальних послуг, підвищити конкурентоспроможність різних бізнес-структур, знизивши не тільки собівартість продукції, що випускається або послуг, що надаються, а й обсяг шкідливих викидів в атмосферу.
Переваги використання палива ЗВГ
На даний момент існує п'ять класів енергоефективності будівель, позначаються латинськими літерами: А (найвищий), далі за рівнем зменшення В, C, D і Е (нижчий). Щоб домогтися найбільш вигідних показників, варто прийняти рішення про зміну існуючої в будівлі системи опалення або гарячого водопостачання, визначивши найбільш енергоефективний спосіб. При цьому слід попередньо оцінити переваги та недоліки кожного виду палива і устаткування, які планується використовувати для обігріву об'єктів інфраструктури і оснащення їх гарячою водою.
Одним з найбільш популярних варіантів, що дозволяють підвищити енергоефективність будівель, є організація автономного опалення та гарячого водопостачання за допомогою будівництва котельні чи іншого об'єкта, що працює на зрідженому вуглеводневому газі. Щоб реалізувати даний проект на практиці, доцільно заручитися підтримкою фахівців, що мають великий досвід роботи в газорозподільній галузі.
У порівнянні з рідким (дизель, мазут) і твердим (пелети, деревина, вугілля) пальним, зріджений вуглеводневий газ має масу переваг:
- екологічність;
- економічність;
- безпеку;
- енергонезалежність від монополіста;
- можливість створити резервний запас палива;
- висока тепловіддача.
При створенні автономної котельні будуть потрібні мінімальні інвестиції, так як вартість системи газопостачання ЗВГ на порядок нижче підключення установки, що працює на природному газі або іншому енергоносії.
Калькулятор енергоефективності
Перш, ніж приступити до впровадження енергозберігаючих технологій, необхідно здійснити перерахунок системи опалення будівлі з урахуванням зміни виду теплоносія і придбати пристрої, що дозволяють ухвалювати обмежувальні заходи, з метою економії енергетичного ресурсу. Показник енергоефективності будівлі залежить не тільки від якості використовуваних водонагрівальних приладів, але і від експлуатаційних характеристик будинку:
- використовуваних будівельних матеріалів;
- відсутності тепловтрат внаслідок неякісної споруди;
- товщини стін;
- ступеня утеплення фасаду.
Розташований на сайті ukravtonomgaz.ua калькулятор дозволяє зробити точний розрахунок класу енергоефективності будь-якої будівлі, щоб мати можливо порівняти і вибрати найбільш оптимальний варіант для обігріву та гарячого водопостачання. Математичне дію вимагає наявності інформації про потужності котла і ціни використовуваного енергоносія.