- 803
Закон України про ринок природного газу
З огляду на те, що наша країна є правовою державою, всі процеси, що стосуються будь-яких взаємодій, регулюються певним законом або статтею Конституції України. Закон про ринок природного газу був прийнятий в 2015 році, остання зміна в нього парламент вніс в кінці 2019 року, в силу він вступив в 2020.
Об' ємний документ був створений з метою уникнення монополії серед постачальників природного газу в Україні і надання користувачам можливості вибирати компанію-постачальника і тарифи самостійно. Таке рішення повинно зробити тарифи для комерційних і приватних споживачів більш доступними за рахунок виниклої конкуренції, а компанії-постачальники отримають можливість розвиватися в умовах вільної конкуренції.
Проте, зважаючи на великий переліку вимог, що пред' являються до постачальників, далеко не всі компанії мають можливість запропонувати споживачеві свої послуги, що значно зменшує список потенційних представників у всіх регіонах. Це дає можливість ліцензованим компаніям утримувати свої позиції і диктувати ціни на газ. Законодавство продовжує удосконалюватися в цьому питанні, але поточна ситуація штовхає багатьох користувачів на пошук альтернативного палива.
Де використовується природний газ?
В Україні природний газ використовується в промислових масштабах у багатьох сферах. У більшості випадків подача до місця застосування проводиться за допомогою трубопроводу, рідше - в балонах.
Що стосується самого застосування, то найчастіше це:
- житлові приміщення, які необхідно забезпечити опаленням, підігрівом води, а також можливістю приготування їжі;
- паливо для автомобілів;
- паливо для котелень, ТЕЦ;
- сировину в хімічній промисловості для одержання пластмас, спирту, різних кислот.
У разі, якщо житловий будинок або підприємство знаходиться в безпосередній близькості з трубопроводом, підключення здійснюється регіональною службою, при цьому користувач укладає договір і приєднується до мережі. Якщо ж такої можливості немає, транспортування відбувається за допомогою закачування зрідженого природного газу в спеціальні балони, які можуть транспортуватися по морю, залізничними та автомобільними шляхами. З огляду на фізичних властивостей природного газу, до балонів, в яких перевозять і зберігають його в зрідженому вигляді, пред' являються підвищені вимоги до міцності. Це необхідно, тому що газ може зберігатися тільки в умовах високого тиску, що робить процес досить дорогим.
Яка існує альтернатива природному газу?
На сьогоднішній день найбільш поширеним замінником природного газу, який не поступається йому за якістю і ефективності, є пропан-бутанова суміш.
Більш того, існує ряд переваг:
- вигода - вартість пропан-бутанової суміші, як правило, нижче, ніж природного газу, це пояснюється як більш легким способом його видобутку, так і більш високою конкуренцією серед постачальників;
- універсальність - може використовуватися для таких же цілей, при умові, що устаткування адаптоване для пропан-бутану;
- ефективність - при згорянні виділяється більше тепла;
- легкість в перевезенні - береться порівняння з метаном: балони легше і немає необхідності підтримки кріогенних температур.
Завдяки цьому все більше підприємств і житлових приміщень оснащується спеціальним обладнанням, яке використовує в якості палива саме пропан-бутановую суміш. Слід розуміти, що закупівлю палива необхідно здійснювати тільки у перевіреного постачальника, це дозволить гарантувати його ефективність, безпеку, а обладнання прослужить тривалий час.
Як відбувається газифікація?
На відміну від метану, для використання якого, в переважній кількості випадків, необхідно підключення до загальної магістралі, пропан-бутанова суміш передбачає систему автономної газифікації. Вона передбачає установку в безпосередній близькості від об' єкту спеціального резервуара, в який закачується газ - газгольдера, а також зовнішню і внутрішню розводку труб.
Одноразове вкладення в покупку і установку такої системи дає користувачеві масу переваг:
- ефективність - нові системи більш гнучкі, в них використовується технологічне обладнання, що дозволяють їй досягти усі послуги при більш низькому споживанні ресурсу;
- керованість - індивідуальні системи газозабезпечення дозволяють контролювати витрату газу;
- зручність - ніяких відключень гарячої води, очікування початку або завершення опалювального сезону;
- економічність - керованість системи дозволяє значно скоротити витрату палива.
При співпраці з великим перевіреним постачальником є можливість користуватися не тільки сервісним обслуговуванням, а й купувати у нього пропан-бутановую суміш.
До кого можна звернутися за даною послугою?
Вибираючи компанію, необхідно звертати увагу на кілька факторів. Основним критерієм має бути наявність ліцензії та всіх дозвільних документів на проектування, монтаж і обслуговування об' єктів газифікації. Також необхідна достатня кількість ресурсів і матеріально-технічна база, які дозволять своєчасно і в достатній кількості постачати паливо.
Якщо вам потрібен надійний партнер, який зможе взяти на себе всі ці зобов' язання, компанія « УКРАВТОНОМГАЗ» пропонує свої послуги. Ми маємо великий досвід в підключенні різних об' єктів, достатню матеріально-технічну базу та всі необхідні дозволи, завдяки яким надаємо повний комплекс послуг нашим клієнтам, фактично роблячи газифікацію « під ключ» . Це може бути як невеликий заміський будинок, так і житловий комплекс або велике підприємство. Ми завжди детально опрацьовуємо проект, враховуючи всі побажання замовника, при цьому дотримуючись всіх вимог і норм.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
« УКРАВТОНОМГАЗ» - з нами комфорт стає доступнішим!