- 2226
Видобуток газу в Україні
Україна - одна з найбагатших різними природними ресурсами країн. Не виключенням є нафта і природний газ (метан), які видобуваються з надр землі не одну сотню років. Завдяки цьому наша країна повинна бути повністю забезпечена цим ресурсом і бути незалежною від інших, що дозволило б виключити політичний та економічний вплив, зробити її автономною, перерозподіливши ресурси, визначивши їх на розвиток.
Так картина виглядає в теорії, якщо не враховувати ряд нюансів. До них можна віднести процес видобутку, переробки, а також транспортування і забезпечення всієї території. На превеликий жаль, на сьогодні в Україні існує кілька монополістів, а також ряд невеликих підприємств, які також займаються видобутком і переробкою нафтопродуктів, але їх потужностей недостатньо для того, щоб конкурувати з великими компаніями.
Для того, щоб не тільки нарощувати, але хоча б утримувати обсяги видобутку на одному рівні з року в рік, необхідно постійно інвестувати кошти в розробку і облаштування нових родовищ, так як нафтопродукти залягають під землею пластами і їх ресурси періодично вичерпуються. Це породжує додаткові витрати, які не можуть не позначатися на вартості палива для користувачів.
У підсумку ми маємо досить велику вартість газу для населення і комерційних потреб, а також застарілі комунікації, які не завжди дозволяють новим користувачам підключитися або ефективно використовувати ресурс через низький тиск в мережі.
Як вийти з ситуації і який з методів стане найбільш ефективним, вам розкажуть фахівці " УКРАВТОНОМГАЗ" .
Природний газ: які є альтернативні варіанти?
Говорячи про базові для населення послуги, таких як: опалення, приготування їжі, а також підігрів води, альтернатив існує відразу кілька.
- Електрика. Часто в якості основного ресурсу може використовуватися електроенергія. За допомогою електроприладів можна забезпечити як опалення та нагрів води (бойлери та електричні системи опалення), так і приготування їжі (електроплити). Проблема полягає в тому, що електрику досить дороге при такому великому витраті. Доводиться або вдаватися до серйозної економії, або оплачувати великі рахунки.
- Пропан-бутанова суміш. Такий варіант більш поширений і має ряд переваг як в порівнянні з електрикою, так і в порівнянні з ПГ. Велика кількість технічних засобів використовують пропан-бутан в якості основного палива, будучи при цьому більш ефективними і економічно вигідними.
Крім побутових потреб, зріджений суміш цих двох похідних газу ефективно використовується в якості транспортного палива, а також забезпечує цілий ряд функцій на різного роду виробництвах, используясь як в якості ресурсу, так і в якості сировини.
Пропан-бутанова суміш: в чому переваги?
У зв' язку зі зростаючим попитом на автономну газифікацію комерційних і побутових приміщень, а також автомобільного транспорту виникає питання про те, які ж переваги дає пропан-бутан. Для того, щоб порівняння було більш зрозумілим, візьмемо метан в якості другого варіанту.
Отже, очевидними перевагами є:
- спосіб видобутку. Пропан-бутан є одним із супутніх продуктів, які виділяються при переробці газу і нафти, тобто немає необхідності створювати додаткові системи і процеси для його вилучення, що істотно заощаджує ресурси;
- зберігання - пропан-бутан зберігається в зрідженому вигляді, цей процес можна забезпечити при кімнатних температурах і невисокому рівні тиску. Для метану ж потрібні спеціальні умови, для створення яких потрібне спеціалізоване і більш дороге устаткування;
- транспортування - для перевезення в балонах метану необхідні криогенні температури, а також високий тиск. Вага і вартість таких балонів набагато вище, ніж аналогічних для пропан-бутану, а й місткість набагато більше;
- універсальність - завдяки своїй невибагливості до умов зберігання і перевезення, але високої ефективності, пропан-бутан використовується в багатьох сферах, включаючи хімію і харчову промисловість.
Вдавшись до автономної газифікації одного разу, ви назавжди зможете вирішити питання забезпечення житлового або комерційного приміщення базовими потребами, це набагато простіше і дешевше, ніж приєднання до газової магістралі. З огляду на активний розвиток будівництва в останні роки і заселення не газифікованих районів, такий варіант стає єдино вірним.
Як здійснити автономну газифікацію?
Не має значення, йдеться про житловому або комерційному приміщенні, існує певна послідовність дій, яка ефективна при будь-якому з варіантів:
- створення проекту приміщення або оцінка вже існуючого;
- опрацювання докладного плану з розрахунком кількості і моделей необхідного обладнання;
- закупівля і установка устаткування;
- підключення, налагодження та пуск системи.
Це основні пункти, які можуть зміщуватися в часі або тривалості в залежності від того, наскільки готове приміщення, а також того, які саме і в якій кількості послуги потрібні.
Щоб проект газифікації був не тільки ефективним, але й економічно вигідним, найбільш розумним вибором буде звернутися до професіоналів.
" УКРАВТОНОМГАЗ" : повна готовність
Працюючи понад 10 років на ринку України, ми з упевненістю можемо говорити про те, що побудували справжню професійну команду, яка має достатньо знань, досвіду та ресурсів задля для того, щоб реалізувати найскладніший проект « під ключ» .
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Створення проекту, закупівля обладнання, контроль його установки і підключення, а також постійне обслуговування і забезпечення якісним паливом - на сьогодні так працює не один десяток реалізованих нами проектів. Це значний внесок у розвиток і модернізацію інфраструктури нашої країни.
" УКРАВТОНОМГАЗ" : працюйте з професіоналами!