В Україні запрацював ринок газу: що це значить і що буде з ціною на паливо

04 листопада, 13:10

У чому суть формування ринкової ціни на газ для населення України?

В Україні з 1 серпня 2020 року запрацював ринок газу: що це значить для населення і як буде формуватися ціна на паливо? Це було неминуче, так як ще в 2015 році при отриманні грошового траншу і валютних кредитів від МВФ, наша держава зобов' язалася підвищити ціну на природний газ для споживачів до європейського рівня. Згідно з новим законом « Про ринок природного газу» , кожен побутовий споживач з 1 серпня 2020 року може самостійно вибирати собі постачальника природного газу і укладати з ним індивідуальний договір. Таким чином, утворюється вільна конкуренція на ринку газу України, яка безпосередньо і буде впливати на формування ціни. Тепер ціна на блакитне паливо як для населення, так і для промисловості, буде формуватися за єдиним ринковим принципом, а її розмір буде залежати від безлічі факторів, більшість з яких - політичні. До того ж уже введені раніше комунальні рахунки за спожитий газ і його транспортування, які були підготовчим етапом перед запуском ринку палива, також можуть змінюватися в залежності від того, з яким постачальником буде укладено договір. Що буде відбуватися далі з ціною на природний газ - незрозуміло, але малоймовірно, що вона знизиться, а ось вирости вона може до колосальних розмірів, що стане непосильною ношею для більшості українських сімей.



Де знайти роз' яснення і повну інформацію про нові договори на поставку природного газу?


Процедуру розподілу блакитного палива, точний розрахунок його ринкової вартості та інші важливі моменти - ось що сьогодні намагаються з' ясувати українці перед оформленням і підписанням договору з газовим постачальником. Як буде проводитися підрахунок використаного газу на об' єктах, де немає індивідуальних газових лічильників? Хоча уряд обіцяв до початку 2021 року встановити їх в кожен будинок безкоштовно, за фактом більшість українців їх не мають. Чи будуть змушувати встановлювати прилад за свій рахунок? Питань багато, але де знайти відповіді? 

Хоча закон вступив в силу, є багато проблем, без вирішення яких неможливо налагодити цей процес:

  • відсутня централізоване джерело інформації, де споживач може ознайомитися з ціновими пропозиціями всіх постачальників; 
  • не передбачені законодавчі норми, що регулюють зміну компаній-постачальників газу; 
  • немає точного, врегульованого механізму оплати за спожитий газ.

 Згідно з процедурою, для укладення договору з постачальником блакитного палива споживач сам повинен знайти і перевірити інформацію про постачальника, ознайомитися з його ліцензією, підписати заяву про бажання приєднатися до організації, дочекатися позитивної відповіді від постачальника і тільки після цього подати йому документи на право власності об' єкта, паспорт і податковий код споживача газу, а також останню квитанцію на оплату послуг за газ.



Альтернатива природному газу - чи є вона?


Нестабільна економічна і політична ситуація в Україні, яка призвела до підвищення цін на природний газ, а це, в свою чергу, вплинуло на збільшення вартості інших комунальних послуг, змушує українців сильно економити на споживанні блакитного палива, що негативно позначається на комфорті і рівні проживання. Багато експертів вважають, що єдиним економічно вигідним варіантом для населення України є відмова від використання природного газу і перехід на альтернативні джерела енергії і тепла.

Є кілька варіантів:

  • установка твердо або рідкопаливного котла; 
  • використання електроенергії для обігріву приміщення і приготування їжі.

 Перший варіант - досить трудомісткий процес, що вимагає постійного обслуговування обладнання, а також є більш небезпечним для життя людини. Електрика є досить дорогим, обігрів будинки великої площі вийде в кругленьку суму, до того ж при аварійному відключенні електроенергії є небезпека залишитися без тепла в зимовий період.

 Найкращою альтернативою природному газу, яка не поступається йому по комфорту, безпеки, надійності, при цьому в кілька разів вигідніше за вартістю є автономна газифікація приватного будинку, підсобного господарства, селища або виробничого підприємства з використанням зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ). ЗВГ є сумішшю двох газів пропан і бутан, зберігання і транспортування яких значно дешевше, ніж природного палива. Зріджений газ підходить як для використовуватися в побутових і промислових газових приладах, так і для організації опалення, гарячого водопостачання та забезпечення об' єкта електрикою, при використанні електрогазогенератора.




Пререваги автономной газификации


Основним елементом системи облаштування автономного газозабезпечення об' єкта є установка газгольдера. Це спеціально обладнана ємність, яку встановлюють на ділянці біля будинку. Від газгольдера проводиться трубопровід до котла і іншим газових приладів, від кількості яких і буде залежати частота заправки резервуара.

 В Європі споживачі давно оцінили переваги використання скрапленого газу, установка газгольдера є загальноприйнятою нормою. І це не дивно, адже автономна газифікація ЗВГ має масу позитивних моментів:



  • повна незалежність від державних комунальних послуг, не потрібно переживати про відключення електроенергії або газу, головне вчасно проводити заправку газгольдера і його технічне обслуговування; 

    екологічність - ЗВГ не виділяє шкідливих речовин при горінні, а в разі витоку не накопичується, а моментально переходить в фазу пара і випаровується в повітрі;

  • термін експлуатації газового обладнання набагато більше, ніж твердо і рідкопаливних котлів; 

  • відсутність запаху при горінні пропан-бутанової суміші дозволяє використовувати обладнання не тільки в приватних, а й багатоквартирних будинках; 

  • теплоеффектівность - калорійність скрапленого газу в 3 рази вище природного; 

  • правильно розрахований обсяг газгольдера дозволить виробляти його заправку 1-2 рази на рік, при цьому витрати на доставку будуть мінімальними.

 Сучасні теплосистеми, що працюють на зрідженій газової суміші, не вимагають постійного контролю і втручання людини, тому їх експлуатація зручна, комфортна, вигідна і безпечна.


ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!




" УКРАВТОНОМГАЗ" - надійна компанія з багаторічним досвідом

 При облаштуванні автономної газифікації будь-якого об' єкта для гарантування Вашої безпеки слід купувати обладнання у перевірених постачальників, які надають весь комплекс послуг, пов' язаних з монтажем системи, перевіркою всіх її складових і повним запуском. Компанія " УКРАВТОНОМГАЗ" вже більше 10 років працює в цій сфері, тому наші кваліфіковані фахівці допоможуть вам підготувати проект, доставити і встановити газгольдер, підключити систему газопостачання. При цьому ми самостійно проводимо обов' язкове періодичне технічне обслуговування і заправку в зазначені терміни.

Сьогодні дуже актуальним є інтерв'ю від 29.09.2021 року директора стратегічного розвитку ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ" Дорофеєва Андрія Сергійовича надане паливному інтернет-ресурсу ENKORR про вартість 1 Гкал та окупність об‘єктів автономного газопостачання. "Опалення на LPG: шанс замислитися знову" На 2022 рік цифри дещо відрізняються, а от термін окупності систем автономного газопостачання зменшується.

Посилання на інтерв’ю: https://enkorr.ua/uk/columns/_otoplenie_na_lpg_shans_zadumatsya_snova/248026

 

УКРАВТОНОМГАЗ В ЦИФРАХ
12
років
Успішної роботи
650
об’єктів
Змонтованих під ключ
80 000
куб.м
Сумарний об’єм газгольдерів
190 000
тонн
Створений ринок LPG в рік
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
Віртуальний 3d тур об'єктів газопостачання
Натисніть play та подорожуйте самостійно
НОВИНИ
29 травня, 9:40
888
Шановні партнери! Засвідчуємо Вам свою глибоку повагу та дякуємо за вибір нашої компанії на ринку автономного газопостачання. ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ»…
13 лютого, 17:39
121
«Зернові технології» – міжнародна агропромислова виставка, яка посідає головне місце серед спеціалізованих виставкових заходів України та спрямована…
24 січня, 17:31
173
Запрошуємо всіх відвідати стенд ТОВ УКРАВТОНОМГАЗ на міжнародній виставці ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ 2024. Дана подія відбудеться 14 – 16 лютого 2024 в…
24 серпня, 9:49
215
Компанія УКРАВТОНОМГАЗ щиро вітає всіх з найважливішим святом для кожного українця -з Днем Незалежності України!      Ціна нашої свободи набула…
07 серпня, 10:47
1,367
Директор компанії ТОВ "Укравтономгаз" Черненко Віктор Миколайович розповідає про перевагу використання газових електрогенераторів на метані та пропан…
19 липня, 11:12
651
Все більше підприємств обирають пропан (LPG)  як альтернативу природному газу через нестабільність цін та загрозу відключень трубопровідного газу…
03 червня, 10:24
244
В ЄС пропонується та планується зменшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) на скраплений вуглеводневий газ (LPG) до 5%. В Країнах…
10 травня, 17:17
279
BioLPG — це пропан, який виробляється з відновлюваної сировини, таких як рослинні відходи; його також називають відновлюваним пропаном і біопропаном…
07 травня, 20:07
465
Світова LPG Асоціація (WLPGA) підготувала презентацію про переваги використання синтетичного натурального газу (SNG) і звернулася до всіх учасників…
03 квітня, 18:15
174
30 березня 2023р. Європейською радою було прийнято постанову, яка продовжує строком на 1 рік добровільну мету держав, що входять до Європейського…
28 березня, 20:59
139
23 березня 2023 року Компанія ТОВ «Укравтономгаз» прийняла участь у  третій конференції циклу «Бізнес-трансформації на агроринку».   Конференція…
17 березня, 11:35
278
Шановні партнери!   Запрошуємо Вас відвідати конференцію БІЗНЕС-ТРАНСФОРМАЦІЇ НА АГРОРИНКУ   ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ: НОВІ РИНКИ,  ІНВЕСТИЦІЇ.  Захід…
-
БЕЗКОШТОВНА ГАЗИФІКАЦІЯ
Обмеженій кількості клієнтів наша компанія надає обладнання і монтаж автономного газопостачання безкоштовно на умовах наших поставок газу. Якщо Ви хочете отримати комерційну пропозицію на монтаж автономного газопостачання, заповніть форму нижче.