- 4259
Автономне газопостачання – забезпечення заміських будинків теплом і гарячою водою
Останнім часом все частіше люди прагнуть переїхати в заміський будинок, де немає міської суєти, запиленості від виробничих підприємств та інших факторів, що забруднюють повітря. Але, проживаючи далеко від міста, можна зіткнутися з такою проблемою, як відсутність централізованого газопостачання. Провести газ в деяких місцях дуже затратно з фінансів, а іноді просто неможливо. Звичайно, це не означає, що в сучасному світі, вибравши місце проживання, віддалене від цивілізації, належить обходитися архаїчними способами отримання опалення та гарячого водопостачання. Для цього існує відмінна альтернатива - газгольдер.
Останнім часом ця система стає дуже популярною, адже дозволяє не тільки користуватися благами цивілізації, а й істотно економити, враховуючи постійне підняття ціни на газ в Україні. Саме тому у багатьох людей виникає питання: скільки коштує встановити газгольдер? Перш ніж отримати відповідь, варто ознайомитися з різновидами даного резервуара.
Ємність для зберігання газоподібних речовин
Для постачання газом приватних будинків, котеджів і інших заміських приміщень, включаючи промислові, встановлюються газгольдери. Вони йдуть у вигляді резервуара зі сталі або залізобетону із захисним верхнім шаром від корозії, служать для зберігання речовин (газів і газових сумішей). У комплектації міститься труба з резервуаром для збірки конденсату. Принцип роботи полягає в наповненні скрапленого речовини в резервуар, далі відбувається випаровування в верхню частину, звідки ведеться подача для споживання. Комплектація, в яку входять залізобетонна плита, аварійний клапан, редуктор, патрубок, клапан для зливу конденсату, датчик рівня ЗВГ, забезпечує багатофункціональність. До основних функцій відносяться:
зберігання газу і газових домішок; перемішування складових;
вимір витрачених речовин;
розподіл для споживчих цілей;
підтримка стабільного рівня;
сигнал при збої процесу.
Вартість безпосередньо залежить від параметрів: об' єму і внутрішнього граничного тиску (від 1,6 до 2 МПА).
Класифікація різних видів газгольдерів
Візуально ємності відрізняються конструктивними параметрами: бувають одностінними і двостінними. Останні більш захищені від витоків ЗВГ, що обумовлено будовою (горизонтальні ємності, розташовані одна в іншій із заповненням простору інертними речовинами). Саме тому двостінні мають більшу вагу і відрізняються за ціною (в більшу сторону). Також ємності бувають:
- наземні;
- підземні.
Наземні системи відрізняються простим монтажем і легко проглядаються, що дозволяє легко виявити корозію, проте вимагають додаткових заходів безпеки. Підземні - частіше використовуються для забезпечення заміських будинків газифікацією, при цьому встановлюються нижче рівня промерзання, що не вимагає додаткового обладнання для забезпечення обігріву.
Газгольдери поділяються на горизонтальні і вертикальні. На невеликих територіях частіше використовується останній варіант, так як така конструкція істотно заощаджує місце при установці. При великому споживанні газу вертикальні вимагають додаткового оснащення у вигляді випарників, що також впливає на ціну. Це відмінний варіант, якщо достатньо забезпечення гарячою водою в літній період, приготування їжі та інші незначні витрати газоподібного речовини. Установка таких ємностей найчастіше підземна, тому вартість монтажу буде вищою, ніж у наземних моделей, при цьому користування обмежена. Для підвищеного споживання без додаткового оснащення, навіть в сильні морози, горизонтальні - кращий варіант.
Мобільні моделі - відповідний вибір для дачного сезону
Коли немає необхідності в газифікації круглий рік, можна розглянути мобільні газгольдери, які застосовуються в разі потреби. Ємність застосовують також для декількох об' єктів одночасно, що не вимагає виділення додаткової території. Як тільки потреби в використанні не буде, можна прибирати резервуар для зберігання. Він має невеликі обсяги (до 600 л), тому відрізняється відносно невисокою вартістю. Варто пам' ятати, що всі види газгольдерів потребують реєстрації в газових службах, мобільна модель - не виняток.
Основні правила встановлення
Як описано вище, монтаж газгольдерів залежить від виду. Щоб природний процес випаровування відбувався з максимальною ефективністю і безпекою, існують правила, яких необхідно дотримуватися:
- не заповнювати бак більш ніж на 85%;
- уникати охолодження нижче 0 градусів за Цельсієм;
- оснастити додатковою системою випаровування в вертикальних моделях;
- встановлювати на певній відстані від житлового приміщення (20 м - для наземних, 10 м - для підземних).
Правильний монтаж з проведенням підготовчих процедур, реєстрацією устаткування гарантований, якщо звертатися в перевірені компанії.
Скільки коштує установка газгольдера?
Більшою мірою вартість установки газгольдера буде залежати від виду ємності. Також ціна варіюється від обсягу бака. Але вибираючи маленький резервуар, слід також задуматися про її частої заправці, яку здійснюють фахівці. Саме тому спочатку потрібно враховувати витрату, відштовхуючись від застосування (для приміщення площею до 100 м2 ємність до 3000 кубометрів, до 200 м2 - 5000-6000 кубометрів, до 300 м2 - до 9000 кубометрів). Також розцінки на монтаж залежать від інших чинників: віддаленість ділянки від міста, необхідність комплектації основними і додатковими матеріалами.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Звернувшись в надійну компанію, таку як « УКРАВТОНОМГАЗ» , ви отримаєте розгорнуту інформацію про вартість ємності, монтажу і своєчасної заправці резервуара, який підійде саме для вашої ділянки. Тому, якщо ви проживаєте віддалено від централізованого газопостачання, газгольдер - кращий і економний варіант, ми ефективно встановимо його в найкоротші терміни!