Що таке газгольдер і як він працює?

04 листопада, 13:25

Автономна газифікація: як відбувається?


Одним з найбільш ефективних способів, що дозволяють забезпечити комерційне або житлове приміщення опаленням, можливістю приготування гарячої води, їжі та деяких виробничих процесів, є автономна газифікація. Її суть полягає в тому, що джерело палива (в даному випадку - газу) встановлюється в безпосередній близькості з тим, що підключається приміщенням, а не подається шляхом підключення до глобальної газової магістралі. В якості палива в більшості випадків використовується пропан-бутанова суміш, яку можна придбати у компанії-постачальника.



 Такий метод має ряд переваг, завдяки яким з кожним роком кількість об' єктів, що мають автономне газове забезпечення, збільшується. До них можна віднести:

  • адаптивність системи - кожне приміщення обладнується таким чином, щоб споживані ресурси використовувалися максимально ефективно, використовується нове обладнання, проводяться більш детальні розрахунки; 
  • фінансова вигода - можливість контролювати витрату палива, а також самостійно вибирати постачальника дозволяє значно економити; 
  • доступність - одне з основних переваг, яке дозволяє забезпечити необхідними послугами приміщення, що знаходяться на території, де підключення до газової магістралі недоступно.

 Для того, щоб скористатися всіма перевагами такої системи, необхідно звертатися в компанію, яка професійно займається розробкою і впровадженням подібних рішень. Це зробить послугу не тільки ефективною, але і безпечною.



Основні складові


Для того, щоб підключити приміщення до системи, спочатку створюється проект. У ньому детально розраховується кількість і тип обладнання, а також етапи впровадження та підключення системи. В даному випадку, проект для кожного приміщення індивідуальний, він дозволяє розташувати всі елементи системи таким чином, щоб наявні ресурси були використані максимально раціонально.

 Саму систему можна умовно розділити на три частини:

  • зовнішня - представлена резервуаром для зберігання палива, який розташовується в безпосередній близькості з приміщенням, що вимагає обслуговування; 
  • внутрішня - представлена обладнанням, яке надає послуги: котли, бойлери, плити, а також системою опалення або специфічним обладнанням, яке встановлюється на підприємстві; 
  • комунікації - з' єднувальний трубопровід, який розташовується між зовнішньою і внутрішньою частиною.

 Тип обладнання, обсяг резервуарів і тривалість комунікацій розраховується, виходячи із принципу найменших втрат ефективності при дотриманні правил безпеки.


Що таке газгольдер і як він працює?


Газгольдер являє собою зовнішню частину системи, це і є резервуар, в якому зберігається паливо. Металева ємність виготовляється у формі циліндра. Існує два різновиди газгольдерів:

  • вертикальні; 
  • горизонтальні.

 Кожен з варіантів має свої переваги і вибирається виходячи з особливостей території, на якій планується розміщення. У переважній кількості випадків резервуар закопують під землю.

 Горизонтальні газгольдери - найбільш поширений варіант за рахунок того, що не потрібно велика глибина для їх установки, а також спеціальне обладнання для додаткового обігріву. Вертикальний же варіант вибирають при значних обмеженнях в площі, незалежно від того, наземна або підземна установка використовується.

 Виготовляють газгольдери з листів міцної сталі, які скріплюють між собою за допомогою зварювання. Обов' язковим правилом є обробка всієї поверхні фарбою на основі епоксидної смоли. Ця речовина допомагає не тільки захистити матеріал від зовнішнього впливу, а й додатково зміцнює всю поверхню, в тому числі і з' єднувальний шви.




 

Основними елементами є:

  • сталева циліндрична ємність з високою горловиною; 
  • Криниця; 
  • вимірювач рівня палива з поплавком; 
  • трубки відбору рідин; 
  • редуктор.

 Якщо місцевість має певні особливості у вигляді високого залягання грунтових вод або ризику підтоплення, конструкція газгольдера також може змінюватися. Щоб уникнути втрати доступу або псування палива може виготовлятися більш висока горловина, технічна частина розміщується на тілі резервуара.


ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!




Як відбувається установка?


У випадку з горизонтальним газгольдером, який встановлюється під землю, виривається спеціальна яма глибиною до 1 метра. Незалежно від типу грунту або того, наскільки рівна поверхня у дна, на нього опускається спеціальна бетонна плита, яка служить основою для установки резервуара.

 Після того, як плита встановлена, на неї опускають газгольдер і фіксують за допомогою спеціальних тросів. Після установки можна приступати до прокладання трубопроводу від резервуара до котельні будинку. Його довжина розраховується, виходячи з обсягу резервуара, оптимальною відстанню між приміщенням і газгольдером вважається показник від 10 метрів і далі.

 Після установки, підключення та тестування системи газгольдер засипають піском, на поверхні залишається тільки кришка люка. Також рекомендують розміщувати резервуар в доступному для під' їзду заправної цистерни місці.



Де можна купити газгольдер?


Найбільш правильним рішенням буде покупка обладнання у компанії, яка розроблятиме і реалізувати проект. По-перше, фахівці, що займаються проектуванням тривалий час, більш компетентні в питаннях вибору і закупівлі обладнання. По-друге, комплексне обслуговування завжди вигідніше з фінансової точки зору, додатково компанія надає гарантії і повне обслуговування.




 Співпрацюючи з " УКРАВТОНОМГАЗ" , ви зможете не тільки забезпечити свій будинок або комерційне приміщення усіма необхідними послугами, але також будете мати можливість купувати паливо за вигідною ціною.

Сьогодні дуже актуальним є інтерв'ю від 29.09.2021 року директора стратегічного розвитку ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ" Дорофеєва Андрія Сергійовича надане паливному інтернет-ресурсу ENKORR про вартість 1 Гкал та окупність об‘єктів автономного газопостачання. "Опалення на LPG: шанс замислитися знову" На 2022 рік цифри дещо відрізняються, а от термін окупності систем автономного газопостачання зменшується.

Посилання на інтерв’ю: https://enkorr.ua/uk/columns/_otoplenie_na_lpg_shans_zadumatsya_snova/248026

 

 

Щоб проаналізувати та порівняти витрати на різні види палива для підприємства вам достатньо відвідати наш КАЛЬКУЛЯТОР ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ. На калькуляторі ви можете змінювати потужність пальників (кВт*годину, ккал*годину) та ціни на енергоносії (пропан-бутан, природний газ, дизильне пальне, пелета).

Посилання на калькулятор: https://ukravtonomgaz.ua/calc/busines-heating

 

 

УКРАВТОНОМГАЗ В ЦИФРАХ
12
років
Успішної роботи
650
об’єктів
Змонтованих під ключ
80 000
куб.м
Сумарний об’єм газгольдерів
190 000
тонн
Створений ринок LPG в рік
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
Віртуальний 3d тур об'єктів газопостачання
Натисніть play та подорожуйте самостійно
НОВИНИ
13 лютого, 17:39
80
«Зернові технології» – міжнародна агропромислова виставка, яка посідає головне місце серед спеціалізованих виставкових заходів України та спрямована…
24 січня, 17:31
153
Запрошуємо всіх відвідати стенд ТОВ УКРАВТОНОМГАЗ на міжнародній виставці ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ 2024. Дана подія відбудеться 14 – 16 лютого 2024 в…
24 серпня, 9:49
130
Компанія УКРАВТОНОМГАЗ щиро вітає всіх з найважливішим святом для кожного українця -з Днем Незалежності України!      Ціна нашої свободи набула…
07 серпня, 10:47
1,029
Директор компанії ТОВ "Укравтономгаз" Черненко Віктор Миколайович розповідає про перевагу використання газових електрогенераторів на метані та пропан…
19 липня, 11:12
540
Все більше підприємств обирають пропан (LPG)  як альтернативу природному газу через нестабільність цін та загрозу відключень трубопровідного газу…
03 червня, 10:24
192
В ЄС пропонується та планується зменшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) на скраплений вуглеводневий газ (LPG) до 5%. В Країнах…
10 травня, 17:17
229
BioLPG — це пропан, який виробляється з відновлюваної сировини, таких як рослинні відходи; його також називають відновлюваним пропаном і біопропаном…
07 травня, 20:07
394
Світова LPG Асоціація (WLPGA) підготувала презентацію про переваги використання синтетичного натурального газу (SNG) і звернулася до всіх учасників…
03 квітня, 18:15
140
30 березня 2023р. Європейською радою було прийнято постанову, яка продовжує строком на 1 рік добровільну мету держав, що входять до Європейського…
28 березня, 20:59
99
23 березня 2023 року Компанія ТОВ «Укравтономгаз» прийняла участь у  третій конференції циклу «Бізнес-трансформації на агроринку».   Конференція…
17 березня, 11:35
227
Шановні партнери!   Запрошуємо Вас відвідати конференцію БІЗНЕС-ТРАНСФОРМАЦІЇ НА АГРОРИНКУ   ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ: НОВІ РИНКИ,  ІНВЕСТИЦІЇ.  Захід…
15 вересня, 18:18
4,105
В жовтні LPG збереже вартісну різницю 1 Гігакалорії в 2 рази з природним газом для промисловості. З початку вересня 2022 року оптові ціни на…
-
БЕЗКОШТОВНА ГАЗИФІКАЦІЯ
Обмеженій кількості клієнтів наша компанія надає обладнання і монтаж автономного газопостачання безкоштовно на умовах наших поставок газу. Якщо Ви хочете отримати комерційну пропозицію на монтаж автономного газопостачання, заповніть форму нижче.