Що таке газгольдер?

14 серпня, 18:07

Газове опалення – саме економне та зручне

Про те, що газифікація будинку дозволяє отримати найбільш ефективні системи опалення та гарячого водопостачання, напевно вже ніхто сперечатися не буде, адже опалювальні котли, що працюють на твердому або дизельному паливі, вимагають досить трудомісткого обслуговування, що не влаштовує багатьох домовласників. Але навіть в сучасному світі з розвиненими технологіями та високим рівнем життя в деяких випадках вартість підведення газу до особистих володінь досягає астрономічних сум, а іноді просто неможлива за геологічними причин, наприклад, якщо заміський ділянка розташована на дуже великій відстані від магістральних газопроводів або високо в горах.


У цьому випадку підійде альтернативне рішення - автономна газифікація, яка відбувається шляхом установки газгольдера. При цьому точно підібраний газгольдер за типом і обсягом ємності в залежності від витрати газу, необхідного на обслуговування котла, здатний забезпечувати опалювальний об' єкт паливом, вимагаючи дозаправок всього 1-2 рази в рік. Для заправки газгольдера використовується зріджений вуглеводневий газ (ЗВГ), який є сумішшю пропану і бутану.




Що ж таке газгольдер?

Газгольдер - ємність, виконана з листової сталі, покритих фарбою з епоксидною смолою, основним призначенням якої є зберігання ЗВГ (або інших газів) і його регазифікації для подальшої подачі споживачам по трубопроводах. Газгольдери можуть використовуватися для обслуговування як промислових об' єктів, так і приватних будинків. Так як газове обладнання вимагає до себе особливої уваги в цілях безпеки, резервуар з пропан-бутанової сумішшю повинен бути укомплектований захисно-контрольної автоматикою, яка забезпечить контроль за тиском газу усередині бочки, його розподілом і залишилися обсягом палива, а також необхідний для технічного обслуговування всієї системи, але в разі потреби газ завжди можна перекрити самостійно. В обов' язковому порядку газгольдери йдуть в комплекті з:

  • залізобетонною плитою, яка є підставою для резервуара;
  • аварійним клапаном скидання тиску всередині ємності;
  • редуктор, який забезпечує необхідне для роботи системи тиск газу;
  • патрубком і заправних клапаном для дозаправки;
  • клапаном, необхідним для зливу конденсату;
  • манометром і датчиком рівня ЗВГ в газгольдері.

Принцип роботи газгольдера досить простий: зріджений газ закачується в бочку і поступово випаровується, газова суміш накопичується у верхній частині резервуара і потім звідти відбувається її паркан для споживача. Тому дуже важливо дотримуватися два основних правила при установці і заправці ємності: вона не повинна заповнюватися більше ніж на 85% і при монтажі слід строго дотримуватися, щоб вона не охолоджувалася нижче 0 ° С.



Основні правила розміщення газгольдера

Сучасні моделі газгольдерів мають постійний об' єм і можуть бути вертикальними або горизонтальними, а також наземними або підземними. Який би варіант ви не вибрали, варто пам' ятати, що при установці резервуара на ділянці необхідно дотримуватися мінімальних відстаней до інших об' єктів:

  • від будинку 20 м для наземних і 10 м для підземних бочок;
  • від підземної теплотраси і каналізація на відстані 3,5 м;
  • колодязі підземних інженерних комунікацій повинні бути не ближче 5 м;
  • при близькому розташуванні автодоріг 4 і 5 категорії наземні резервуари повинні бути на відстані 10 м, а підземні - 5 м;
  • РП, ТП, ЛЕП, джерела водопостачання - не ближче 15 м.

Важливим критерієм при виборі місця розміщення газгольдера є можливість безперешкодного під' їзду спецтранспорту для дозаправки ємності. Максимальна відстань до точки заправки від зупинки машини не повинно перевищувати 30-50 м, у різних моделей транспорту можуть бути шланги різної довжини.



Види газгольдерів

Сьогодні у продажі є наземні, підземні та мобільні газгольдери. Останні відрізняються малим об' ємом, тому для опалення великого або середнього приватного будинку на весь опалювальний сезон не підійдуть. Наземні моделі, з урахуванням холодних зим в Україні, зажадають додаткового утеплення, так як при низьких температурах процес регазифікації ЗВГ сповільнюється, що призводить до перебоїв у роботі котельного устаткування і інших газових пристроїв. До того ж такі великі вироби складно вписати в ландшафтний дизайн приватного двору. Ідеальним варіантом в кліматичних умовах нашої країни для обслуговування приватного або колективного споживача є підземний резервуар. Саме таке розташування гарантує захист від холоду, додаткову безпеку і постійний тиск газу.


Існує можливість вибрати вертикальний або горизонтальний газгольдер, але найбільш поширеним є другий спосіб монтажу. Завдяки горизонтальному розташуванню, площі випаровування газу цілком достатньо для обслуговування навіть великого об' єкта, при цьому немає необхідності в установці додаткових випарників, що значно економить видаткову частину газифікації. До того ж процес монтажу горизонтальної бочки виходить значно дешевше, ніж вертикальної.



Критерії вибору підходящого газгольдера

Важливо враховувати, що при наявності грунтових вод з високим рівнем завжди є ймовірність затоплення, що виведе з ладу всю систему, тому рекомендується встановлювати газгольдери з високою горловиною. Не менш важливим критерієм при виборі газгольдера є його обсяг, адже правильно підібраний розмір допоможе скоротити кількість необхідних заправок, а це значна економія вашого часу і бюджету. Провівши середній розрахунок витрати ЗВГ в рік на певну площу будинку, вийшли такі показники:

  • для будинку площею до 100 м2 буде потрібно 2000-3000 кубометрів;
  • до 150 м2 - 3500-4500 кубометрів;
  • до 200 м2 - 5000-6000 кубометрів;
  • до 300 м2 - 8000-9000 кубометрів.

У цьому випадку буде досить 1-2 заправок в рік, що дозволить скоротити витрати на обслуговування обладнання.


ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!




Кращим економічно обгрунтованим варіантом при установці автономної газифікації є купівля обладнання у перевірених постачальників і виробників, які надають весь комплекс послуг, пов' язаний з монтажем системи і її повним запуском. Компанія " УКРАВТОНОМГАЗ" допоможе вам на всіх етапах: від розробки проекту, доставки і монтажу газгольдера до обов' язкового періодичного технічного обслуговування і своєчасної заправки зрідженим газом. Що стосовно швидкості виконуваних робіт, ми гарантуємо підключення " під ключ" в стислі терміни.

Сьогодні дуже актуальним є інтерв'ю від 29.09.2021 року директора стратегічного розвитку ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ" Дорофеєва Андрія Сергійовича надане паливному інтернет-ресурсу ENKORR про вартість 1 Гкал та окупність об‘єктів автономного газопостачання. "Опалення на LPG: шанс замислитися знову" На 2022 рік цифри дещо відрізняються, а от термін окупності систем автономного газопостачання зменшується.

Посилання на інтерв’ю: https://enkorr.ua/uk/columns/_otoplenie_na_lpg_shans_zadumatsya_snova/248026

 

УКРАВТОНОМГАЗ В ЦИФРАХ
12
років
Успішної роботи
650
об’єктів
Змонтованих під ключ
80 000
куб.м
Сумарний об’єм газгольдерів
190 000
тонн
Створений ринок LPG в рік
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
Віртуальний 3d тур об'єктів газопостачання
Натисніть play та подорожуйте самостійно
НОВИНИ
29 травня, 9:40
773
Шановні партнери! Засвідчуємо Вам свою глибоку повагу та дякуємо за вибір нашої компанії на ринку автономного газопостачання. ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ»…
13 лютого, 17:39
111
«Зернові технології» – міжнародна агропромислова виставка, яка посідає головне місце серед спеціалізованих виставкових заходів України та спрямована…
24 січня, 17:31
172
Запрошуємо всіх відвідати стенд ТОВ УКРАВТОНОМГАЗ на міжнародній виставці ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ 2024. Дана подія відбудеться 14 – 16 лютого 2024 в…
24 серпня, 9:49
205
Компанія УКРАВТОНОМГАЗ щиро вітає всіх з найважливішим святом для кожного українця -з Днем Незалежності України!      Ціна нашої свободи набула…
07 серпня, 10:47
1,332
Директор компанії ТОВ "Укравтономгаз" Черненко Віктор Миколайович розповідає про перевагу використання газових електрогенераторів на метані та пропан…
19 липня, 11:12
620
Все більше підприємств обирають пропан (LPG)  як альтернативу природному газу через нестабільність цін та загрозу відключень трубопровідного газу…
03 червня, 10:24
228
В ЄС пропонується та планується зменшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) на скраплений вуглеводневий газ (LPG) до 5%. В Країнах…
10 травня, 17:17
266
BioLPG — це пропан, який виробляється з відновлюваної сировини, таких як рослинні відходи; його також називають відновлюваним пропаном і біопропаном…
07 травня, 20:07
445
Світова LPG Асоціація (WLPGA) підготувала презентацію про переваги використання синтетичного натурального газу (SNG) і звернулася до всіх учасників…
03 квітня, 18:15
162
30 березня 2023р. Європейською радою було прийнято постанову, яка продовжує строком на 1 рік добровільну мету держав, що входять до Європейського…
28 березня, 20:59
129
23 березня 2023 року Компанія ТОВ «Укравтономгаз» прийняла участь у  третій конференції циклу «Бізнес-трансформації на агроринку».   Конференція…
17 березня, 11:35
267
Шановні партнери!   Запрошуємо Вас відвідати конференцію БІЗНЕС-ТРАНСФОРМАЦІЇ НА АГРОРИНКУ   ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ: НОВІ РИНКИ,  ІНВЕСТИЦІЇ.  Захід…
-
БЕЗКОШТОВНА ГАЗИФІКАЦІЯ
Обмеженій кількості клієнтів наша компанія надає обладнання і монтаж автономного газопостачання безкоштовно на умовах наших поставок газу. Якщо Ви хочете отримати комерційну пропозицію на монтаж автономного газопостачання, заповніть форму нижче.