- 6114
Автономна газифікація – комфорт та економія
Сьогодні на світовому ринку, і Україна не є винятком, представлена велика кількість видів палива, яке можна використовувати для опалення приватного будинку. Але найбільшу затребуваність отримав саме природний газ, завдяки його доступною вартості в порівнянні з електрикою, екологічності та універсальності в порівнянні з твердим паливом і дизелем. Тому в тих випадках, коли газова магістраль розташована далеко від вашої земельної ділянки, щоб не позбавляти себе можливості відчути всі переваги від використання газу, багато домовласників вдаються до автономної газифікації. Суть її полягає в установці на своїй ділянці особистого резервуара для зберігання газової суміші, званої газгольдер, і його підключення до всього газоспоживаючого обладнання: котлу, плиті, газовій колонці для нагріву води або електрогенератори як додаткового джерела енергії. Для заправки газгольдера використовується не природний, а зріджений вуглеводневий газ (ЗВГ), так як він відрізняється більш доступними умовами зберігання і транспортування.
Особливості складу ЗВГ
Зріджений вуглеводневий газ є речовиною, яка при звичайних факторах навколишнього середовища (як тиск і температура) знаходиться в газовій фазі, а зі збільшенням тиску швидко перетворюється в рідину. Даний вид газу отримують в процесі нафтопереробки як другорядний продукт. Найбільшу цінність в промисловості і для побутового використання отримала пропан-бутанова суміш. Це пов' язано з тим, що пропан-бутан легко зберігати і перевозити в рідкій фазі, а використовувати за призначенням газоподібну форму дуже вигідно. Чому не використовується кожен газ окремо, а саме змішуються? Відповідь ховається в фізико-хімічні властивості, які дуже залежать від температури навколишнього середовища. Щоб перетворити ЗВГ в рідину, необхідний високий тиск, а для переходу в газоподібний стан йому потрібна певна температура повітря. Випаровування пропану відбувається при -43 ° С, а бутану вже при -0,5 ° С. Таким чином, зріджений бутан не працюватиме навіть при незначному мінусі, що не підійде для України через холодних зим, а пропан в чистому вигляді протипоказано використовувати в умовах спеки, так як висока температура призводить до надмірного підвищення тиску в газовому резервуарі, що призводить до його розриву. Поєднавши ці два газу і контролюючи їх співвідношення один до одного, вдається створити ідеальне паливо для певної пори року. Так, в зимовий період частка пропану повинна бути не нижче 75%, а влітку допустимо співвідношення 50/50. З огляду на той факт, що пропан - дорожчий газ, склад ЗВГ в значній мірі може впливати на його вартість.
Основні властивості зрідженого газу (пропан-бутану)
Властивості пропан-бутанової суміші дуже важливо враховувати з метою організації її безпечного зберігання, транспортування та використання. Відмінними характеристиками ЗВГ є:
- підвищена пружність парів;
- без запаху, тому для виявлення витоків йому надають запах хімічним шляхом;
- пропан і бутан важче повітря;
- перетворення в рідку форму при підвищенні тиску;
- висока теплотворність речовини;
- великий коефіцієнт збільшення в обсягах з рідкої фази, тому газгольдер повинен заправлятися не більше, ніж на 85%;
- ЗВГ інтенсивно випаровується, тому слід уникати його контакту зі шкірою, так як це викличе обмороження.
Для безперебійної роботи опалювальної системи і іншого газового обладнання необхідно заправляти скраплений газ з необхідним співвідношенням пропану і бутану. Якщо ж у вашому регіоні продають ЗВГ, в складі якого понад 60% бутану, необхідно додатково укомплектовувати газгольдер випарником, що забезпечує примусове переведення рідкої фази в газову.
Що необхідно для автономної газифікації?
Монтаж автономної системи газопостачання вимагає початкових фінансових вкладень, які пов' язані з придбанням і установкою основних елементів. Основними комплектуючими є:
- газгольдер;
- залізобетонна плита;
- газопровід;
- конденсатосборник;
- запірно-регулююча арматура;
- прилади контролю рівня ЗВГ і тиску в системі;
- газоспоживаюче обладнання, яке працює на зрідженому газі.
Надійність, довговічність і безпеку експлуатації системи безпосередньо залежить від якісно виконаного монтажу і щорічного технічного обслуговування. Автономна газифікація, встановлена згідно з усіма вимогами і нормами, має ряд переваг використання: незалежність від державних систем комунікацій, економічність, абсолютна безпека для людини і навколишнього середовища, зручність і простота експлуатації.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Щоб в процесі газифікації приватного будинку або підприємства не виникло непередбачених проблем і витрат, звертайтеся в компанію " УКРАВТОНОМГАЗ" , яка протягом багатьох років підтверджує свій професіоналізм, надійність і відповідальний підхід до кожного окремого об' єкта. Про це свідчать хороші позиції на ринку і відсутність негативних відгуків від клієнтів. Замовлення за все обладнання та його установки в однієї організації допоможуть істотно заощадити бюджет, завдяки знижкам.