- 1
Найкращий газгольдер: який газгольдер краще обирати?
Для того щоб зробити проживання в приватному будинку максимально комфортним, важливо подбати про багато факторів, серед яких якісне, безперебійне газопостачання. Сьогодні особливою популярністю користується автономний варіант, який набагато зручніше і вигідніше, ніж постачання від центральної системи. Крім того, не в кожен населений пункт є можливість прокласти магістраль, що робить автономний варіант єдиним можливим. Газгольдер - це спеціальний резервуар, в якому зберігаються і за допомогою якого подаються газоподібні речовини.
Резервуари активно використовуються як в побуті, так і для промислових, комерційних цілей. Газгольдер - це обладнання, яке купується на кілька десятиліть, тому до його вибору потрібно підійти відповідально, тому що від нього буде залежати безпека, ефективність, термін служби всієї системи автономного газопостачання. Перш ніж перейти безпосередньо до вибору резервуара, варто визначитися з тим, як саме ви плануєте його використовувати - до якої системи підключати (опалення, водопостачання або і те, і інше), наскільки часто і інтенсивно обладнання буде використовуватися (сезонно або на постійній основі).
Перше, на що варто звернути увагу - якість
Про якість резервуара можна судити, виходячи з трьох головних критеріїв:
- міцність - газ в резервуарі перебуває під високим тиском, тому корпус повинен мати товщину не менше 6-12 мм, крім того, важливо, щоб зварні шви були якісно опрацьовані;
- стійкість до корозії - стійкість до впливів навколишнього середовища необхідна для продовження експлуатаційного терміну резервуара, найкращим покриттям від корозії вважається поліуретан;
- запірно-запобіжна арматура - від якості цих елементів залежить безпека, так як ненадійні елементи заправної системи можуть допустити витік газу.
Таким чином, якість резервуара впливає на його експлуатаційні властивості, довговічність і вашу безпеку.
Який варіант вибрати - наземний або підземний?
Є два типи газгольдерів відповідно до типу установки:
- наземні - на просторах України використовуються рідко через особливості клімату, так як даний тип установки не захищений від низьких температур;
- підземні - завдяки установці на глибині резервуар не схильний до дії морозів.
Підземні резервуари, в свою чергу, діляться на два підтипи - вертикальні і горизонтальні. Горизонтальні - більш поширені, так як мають велику площу поверхні скрапленого газу, що, в свою чергу, забезпечує швидке випаровування суміші і більш високий тиск, а, значить, безперебійну, стабільну подачу. Для сезонного автономного газопостачання дачі підійде і вертикальний варіант.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Звернути увагу потрібно також на будову горловини, так як в місцевості з холодним кліматом резервуар потрібно закопувати якомога глибше, щоб не довелося його додатково підігрівати. Для холодного клімату найкращим варіантом стане газгольдер з високою горловиною - більше 50 см. Варто вибирати резервуар з горловиною, в якій є люк - він необхідний для проведення технічного огляду обладнання. Техогляд обов' язковий раз в 10 років - від цього залежить не тільки справність роботи системи, але і ваша безпека.
Повноцінне газопостачання без переплат
Для того щоб не переплатити, важливо правильно вибрати обсяг резервуара. Занадто великий резервуар не потрібен для газопостачання невеликого будинку або дачного котеджу, так само як і занадто маленького буде недостатньо для повноцінного постачання великого особняка. Газгольдер занадто маленького розміру може привести до появи ряду проблем, серед яких:
- недостатній тиск;
- постійна необхідність дозаправки резервуарах.
Розрахувати необхідний обсяг резервуара досить просто. Для опалення 1 кв.м досить в середньому 24-30 л/рік. Ще один спосіб підбору резервуара - з урахуванням потужності котла. Для котла потужність 45 Вт підійде резервуар об' ємом 4500 л. Дані розрахунки дають приблизний результат, так як витрата газу найчастіше йде не тільки на опалення, а й на приготування їжі, гаряче водопостачання, що також слід взяти до уваги. Більш точні розрахунки може призвести фахівець, який врахує всі чинники, в тому числі матеріал стін, особливості клімату і т.д., щоб точно визначити обсяг газу, необхідний для підтримки комфортної температури усередині приміщення круглий рік. Заправляти резервуар можна двічі або раз на рік.
Енергонезалежність в Україні - це реально
На сайті компанії « УКРАВТОНОМГАЗ» представлені газгольдери провідних виробників. Переваги резервуарів з каталогу « УКРАВТОНОМГАЗ» :
- вибір - в каталозі представлений великий асортимент ємностей різного об' єму, різного типу установки, що дозволяє підібрати оптимальний варіант для забезпечення автономного газопостачання будь-яких житлових, виробничих, комерційних будівель;
- відповідність світовим стандартам якості - міцна, надійна конструкція, що забезпечує безпечне використання обладнання протягом десятків років.
Важливо пам' ятати, що експлуатаційний термін і безпеку обладнання для автономного газопостачання багато в чому залежить від правильності установки, тому краще вибрати перевірену компанію з гарною репутацією, фахівці якої якісно виконають установку резервуара. Таким чином, ви зможете не переплачувати за газ, що подається від центральної системи, ціни на який з кожним роком стають все вище. Крім того, ви завжди будете отримувати стабільну, безперебійну подачу, чого не можна досягти від центрального газопостачання. Автономна система дасть можливість самостійно регулювати температуру в приміщенні, тому в будь-який час року в вашій оселі буде комфортно і затишно. Компанія « УкрАвтономГаз» піклується про розвиток енергонезалежності та безпечного, екологічного споживання газу в Україні.