- 422
Газове обладнання: юридичні аспекти установки
Нестабільна ситуація з тарифами на надання послуг газопостачальними і газорозподільними компаніями змушує кожного власника приватного будинку задуматися про можливості використання автономного джерела палива. Для вирішення даної проблеми варто розглянути можливість будівництва на прибудинковій території власної котельні, що працює на зрідженому вуглеводневому газі. Установка газобалонного обладнання дозволяє самостійно регулювати статтю витрат, пов' язану зі споживанням газу. Завдяки наявності на вітчизняному ринку великої асортименту кліматичної техніки сьогодні існує можливість вибору моделей котлів і бойлерів, здатних задовольнити найвищі потреби в гарячій воді і дозволяють зігріти повітря всередині великого приміщення в найлютіший мороз.
Використання зрідженого газу є в даний момент також пріоритетним варіантом для експлуатації автомобілів, дозволяючи істотно економити на пальному, яке не прив' язане до вартості бареля нафти на світовому ринку. Тому на основі ГБО можна не тільки забезпечити свій транспортний засіб дешевим паливом, а й « з нуля» організувати перспективний бізнес, побудувавши газову автозаправку, щоб в подальшому отримувати високі дивіденди. В Україні основним « каменем спотикання» на шляху реалізації проектів газифікації житлового будинку або будівництва заправки є необхідність узгодити дане питання з рядом інстанцій і отримати об' ємний пакет дозвільних документів.
Переваги використання ЗВГ
Незважаючи на те, що котельні, що використовують в якості палива зріджений газ, відносяться до об' єктів підвищеної небезпеки, вони мають ряд переваг:
- відсутність прив' язки до монополіста;
- можливість створити сховище газу у власних або орендованих резервуарах;
- відпадає необхідність в укладанні ряду договорів, пов' язаних з поставками газу, обслуговуванням газорозподільної системи, повіркою приладів обліку;
- повна автоматизація системи, що виключає ризик аварії через людський фактор;
- економне функціонування з урахуванням кліматичних умов;
- швидке реагування в разі виникнення позаштатної ситуації.
Газифікація будь-якої будівлі являє собою тривалий процес, пов' язаний з великими витратами. В Україні розроблені єдині правила введення в експлуатацію потенційно небезпечних об' єктів, до переліку яких відносяться системи автономного газопостачання. Якщо має бути рішення задачі газифікації приватного окремо стоїть житловий будинок чи нежитлової будівлі, то власник даної нерухомості практично не обмежений в своїх діях.
Етапи реалізації проекту
На першому етапі реалізації поставленої мети здійснюється виклик профільного фахівця для попередньої оцінки обсягу майбутніх робіт. В даному випадку вибір місця розташування індивідуальної котельні і моделей устаткування залежить виключно від фінансових можливостей домовласника і технічних моментів. Узгодження систем газопостачання LPG і АГЗП пов' язано з проходженням трьох основних етапів:
- проектування;
- будівництво;
- експлуатація.
Кожен етап реалізації даного проекту передбачає оформлення окремого пакета документів в місцевих органах влади, Міністерстві екології та природних ресурсів, архітектурно-будівельної інспекції, служби з надзвичайних ситуацій, службі з питань праці.
В цілому, ситуація з оформленням документів, що дають « зелене світло» для реалізації проекту зі створення газорозподільної магістралі, неоднозначна, і часто вимагає тривалої паперової тяганини. Тут на перший план виходять питання юридичного порядку і часто пересічному громадянину, який не має юридичної підготовки і досвіду у вирішенні питань даного плану, доводиться витрачати багато часу і нервів, оббиваючи пороги різних кабінетів.
Компанія " УКРАВТОНОМГАЗ" - гарантія реалізації найскладніших проектів
Щоб не заплутатися в різноманітті інстанцій і паперів, має сенс звернутися до професіоналів. Співробітники компанії « УКРАВТОНОМГАЗ» беруть на себе вирішення питань, пов' язаних з підготовкою повного комплекту документації з моменту проектування до введення в експлуатації газопостачального комплексу, будь то будівництво котельні для приватного будинку або газозаправної станції. Фірма береться в стислі терміни оформити документи на установку газового обладнання та надати повний комплекс ліцензійних послуг:
- проектування об' єктів LPG;
- узгодження об' єктів газифікації;
- проведення будівельно-монтажних робіт;
- поставка газового обладнання та скрапленого газу;
- технічне обслуговування.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Основна місія " УКРАВТОНОМГАЗ" складається в створенні інфраструктури, що забезпечує енергонезалежність населення України від великих монополій, тому наші клієнти можуть розраховувати на якісне виконання з боку компанії всіх взятих зобов' язань.