- 1794
Автономна газифікація: етапи, конструкція
Приймаючи рішення про встановлення автономної системи газифікації, необхідно звертатися тільки до професіоналів, які мають великий досвід в устаткуванні різних приміщень, а також виробляють всі роботи відповідно до міжнародних стандартів та вимог.
Незважаючи на те, що існує ряд відмінностей в процесах і обладнанні, які використовуються в роботі на комерційних і побутових об' єктах, є певна послідовність дій, обов' язкова для всіх:
- створення проекту - здійснюється попередня оцінка приміщення або плану, якщо воно ще не побудовано, складається план з докладним описом, де будуть розміщені основні елементи, їх способи з' єднання між собою, а також тип і кількість обладнання;
- проводяться підготовчі роботи - готується ніша і майданчик в землі, де буде розміщений резервуар з газом, приміщення для котельні;
- монтаж і підключення всієї технічної частини, включаючи зовнішні (газгольдер і трубопровід), а також внутрішні (внутрішньооб' єктний газопровід, котли, бойлери) компоненти;
- пуско-налагоджувальні роботи є завершальним етапом.
Всі роботи можуть проводитися у вигляді безперервного процесу або поетапно - все залежить від стадії готовності самого об' єкта, а також виникнення непередбачених ситуацій.
Що таке газова котельня?
Котельня - це спеціалізоване приміщення, в якому розміщуються основні внутрішні елементи системи опалення:
- котел - в залежності від різновиду, може бути орієнтований як тільки на опалення, так і на опалення плюс підігрів води (двоконтурний);
- бойлер, газова колонка або інший апарат для підігріву води в разі, якщо основний котел на це не розрахований;
- фільтри, насоси та інше обладнання для очищення води і контролю її тиску в мережі;
- гідравлічний роздільник;
- труби, баки, запірна арматура - елементи розводки, що забезпечують надходження водних ресурсів під необхідним тиском в систему опалення та водопостачання будівлі;
- електричний щиток.
Також може знадобитися установка обладнання, яке буде забезпечувати необхідний рівень температури повітря і вентиляцію. Розміщення, потужність і кількість визначає інженер компанії, яка займається установкою системи газопостачання.
Які вимоги пред' являються до обладнання газової котельні?
Так як газові котельні, що працюють на пропан-бутанової суміші, є приміщенням з підвищеним рівнем пожежонебезпеки, існує ряд вимог, які обов' язково необхідно враховувати при обладнанні такого приміщення.
Залежно від типу приміщення (комерційне або побутове), вони можуть дещо відрізнятися, але існують і загальні правила. Основними з них є:
- висота приміщення без урахування перекриттів повинна бути від 2 до 2,5 метрів, експерти рекомендують дотримуватися максимального порога;
- приміщення, виділене під котельню, має перебувати якнайдалі від житлових кімнат або офісів, де працюють люди, ні в якому разі це не повинні бути суміжні території;
- так як загальна площа приміщення і кількість обладнання можуть відрізнятися, в розрахунок береться не менше 4 м2 на один котел;
- техніка повинна бути встановлена таким чином, щоб до неї завжди був вільний доступ на випадок необхідності настройки або ремонту;
- підлога, стіни і стеля повинні бути виконані з жаростійкого, негорючого матеріалу - бетонна стяжка, плитка і т.д.;
- необхідно забезпечити кілька джерел вентиляції - витяжки, що відкриваються вікна, спеціальний отвір у вхідних дверях;
- необхідно обмежити доступ для певного кола осіб, він визначається ситуативно, в залежності від специфіки приміщення, проте, обов' язково поширюється на дітей та осіб, що не ознайомлені з принципами роботи техніки, а також правилами пожежної безпеки.
Котельня може розміщуватися як всередині самого приміщення, так і в окремій будівлі. Не має значення, який із варіантів обраний - при її обладнанні необхідно враховувати всі вищевказані правила. При плануванні розміщення газгольдера, котельні і безпосередньо обслуговуються приміщень вибирається варіант, який буде мати найбільший рівень безпеки і найменші теплові втрати.
Котельні на пропан-бутанова паливі
На сьогоднішній день це одна з найбільш популярних різновидів. Основною перевагою є повна незалежність підприємства, житлового комплексу або приватного будинку від постачальників природного газу (тарифи, правила підключення до загальної магістралі, наявність глобальних поломок або недостатній рівень тиску в мережі).
Кожен клієнт має можливість самостійно вибрати постачальника палива, керуючись міркуваннями комфортного територіального розміщення, якістю обслуговування і вигідністю тарифів.
Найбільш розумним варіантом покупки палива є його придбання у компанії, яка здійснювала розробку і монтаж системи, а також планує сервісне і ремонтне обслуговування надалі. Це забезпечить своєчасну поставку палива і правильну, безпечну його закачування в газгольдер.
« УКРАВТОНОМГАЗ» : чому потрібно співпрацювати з професіоналами?
Якщо мова йде про газове обладнання, то найголовніше, що може забезпечити така компанія - це безпека вашого будинку або підприємства. Працюючи на ринку понад 10 років, ми постійно вдосконалюємось, щоб надавати клієнтам дійсно якісні послуги.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Наша команда орієнтована на довгострокову співпрацю, тому ми завжди створюємо наші проекти з урахуванням максимальної ефективності та вигоди для клієнта, підбираємо якісне, сучасне обладнання, надаємо швидке, своєчасне обслуговування і вигідні ціни на всі послуги для наших клієнтів.
Ставши клієнтом « УКРАВТОНОМГАЗ» , ви назавжди забудете про планові відключення гарячої води, дискомфорті від очікування початку або завершення опалювального сезону, а також величезних цифрах в щомісячних квитанціях.