- 245
Газ або пелети: що вигідніше?
Досить часто суєта сучасних мегаполісів змушує шукати під будівництво житлового будинку або дачі місцевість, яка знаходиться на значній відстані від централізованої газопостачальної магістралі. Однак сьогодні це не проблема, адже у природного газу є відмінна альтернатива - пропан-бутанова суміш, яка поставляється в гальгоздерах різного об' єму, або установка твердопаливного котла, що заправляється біопаливом. Якщо порівнювати класичний спосіб опалення приватних будинків за допомогою дров, вугілля або відходів сільського господарства, спресованих в гранули, з більш сучасними видами енергоресурсів, то можна прийти до висновку про безперечну перевагу останніх.
Якщо провести розрахунок тимчасових і трудовитрат, пов' язаних із завантаженням твердих видів палива та видаленням продуктів згорання (2 кг пеллет згорає за 1 годину), то ефективність даного виду опалення різко втрачає свої позиції. На відміну від пелет, використання природного або скрапленого газу дозволяє обігріти великі площі приміщень, які характерні для сучасних будівель, позбавляючи від необхідності здійснювати строгий контроль вдень і вночі за наявністю в котлі достатньої кількості палива, щоб не дати дому охолонути. Також важливе значення має той факт, що пелетний котел має залежність від електрики і при відключенні світла перейде в режим очікування.
Переваги використання вуглеводневого газу
Аналізуючи ККД твердопаливного котла і порівнюючи його з більш інноваційним обладнанням, що працює на основі природного або вуглеводневого газу, можна переконатися в результативності використання ЗВГ. Основні переваги системи газифікації на основі зрідженого газового палива:
- високий ККД (до 97%);
- повна автоматизація процесу газифікації;
- можливість створити резервне сховище над/під землею;
- використання стандартних газових приладів;
- безпеку (виключено вплив людського фактора);
- екологічність (відсутність шкідливих викидів в атмосферу);
- придбання і монтаж газгольдера дешевше витрат, пов' язаних з оформленням документів і підключенням до центральної системи газопостачання;
- відсутність залежності від монополіста.
З огляду на, що ЗВГ важчий за повітря, навіть при витоку палива з б/у ємності внаслідок зносу швів пропан-бутанова суміш поглинається грунтом. Завдяки тому, що паливо подається до приладів в газоподібному стані, побутова газова апаратура (котел, колонка, плита) працює в звичному для споживача режимі. Єдиний нюанс полягає в початковому налаштуванні приладів, після якого відсутня необхідність в сторонньому втручанні.
Індивідуальний формат газифікації повністю виключає ризики, пов' язані з перебоями в поставках пелет або відключенням від джерела подачі природного газу в разі аварії на трубопроводі або при виникненні заборгованості. Важливе значення має коливання ціни твердого палива в різних регіонах, різну якість сировини і витрати на його транспортування, тоді як формула розрахунку вартості скрапленого газу та система контролю за його якістю затверджені на законодавчому рівні. Один раз заривши на ділянці в землю газгольдер, досить заправляти його пару раз на рік, і в повній мірі користуватися всіма благами цивілізації: опалення, гаряче водопостачання, швидке приготування їжі.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Пропозиція, від якої неможливо відмовитися
Щоб уникнути проблем з розробкою проекту автономної газифікації приватного домоволодіння або промислової будівлі, а також оформленням супутніх дозвільних документів, варто скористатися допомогою фахівців, які мають досвід роботи у вирішенні завдань даного формату. ТОВ « УКРАВТОНОМГАЗ» має в своєму розпорядженні штатом професійних співробітників, що мають практику роботи на європейських підприємствах газової галузі, фірмовим південнокорейським обладнанням, власним парком газовозів, газгольмерамі, які можна взяти в оренду, сервісною службою та ставить перед собою шляхетні цілі, пов' язані зі створенням умов, що дозволяють забезпечити енергонезалежність українських споживачів від підприємств-монополістів.