- 277
У чому зручність використання газгольдера?
Блакитне паливо є самим зручним і вигідним енергоносієм для організації опалення, гарячого водопостачання та харчування плити для приготування їжі приватного будинку. Але що робити, якщо газова труба не підведена до вашої ділянки? Підведення газопроводу може вийти в круглу суму, особливо якщо магістраль знаходиться на великій відстані, а збір технічних і дозвільних документів взагалі може зайняти кілька місяців. Є відмінний варіант - автономна газифікація об' єкта (приватного будинку або підприємства) за допомогою газгольдера, для заправки якого використовується зріджений вуглеводневий газ. Цей спосіб сильно виграє за показниками економічності у солярки і електрики, а в порівнянні з вугіллям і дровами - ЗВГ більш екологічно чистий матеріал і, до того ж, не вимагає ніяких додаткових дій, в вигляді підкидання дров/вугілля і чищення котла від золи. Газгольдер часто використовується як резервне джерело живлення на підприємствах і в будинках, на випадок відключення електрики, адже на зрідженому газі може працювати електрогазогенератор, а на об' єктах, розташованих в дали від цивілізації, це єдиний спосіб отримання електроенергії.
Види газового палива для газгольдера
У чому слід відразу розібратися: магістральний і газгольдерне газ мають абсолютно різні склади. У першому випадку використовується метан, а в другому - зріджений вуглеводневий газ (пропан-бутанова суміш). Це пов' язано з тим, що пропан і бутан простіше і дешевше перетворювати в рідкий стан (сжижать) і можна зберігати в спеціальних ємностях тривалий час. ЗВГ за міжнародними стандартами може використовуватися в трьох видах: технічний пропан, технічний бутан або суміш цих двох газів з невеликими домішками. У зв' язку з особливостями властивостей кожного газу, оптимальним варіантом для газопостачання в кліматичній зоні України є саме пропан-бутанова суміш. Пропан перетворюється з рідини в газ при температурі до -42 ° С, а бутан залишається в рідкому стані при охолодженні нижче 0 ° С. Таким чином, умовно скраплений газ ділять на:
- зимовий (частка пропану складає близько 80%);
- річний (допустимо співвідношення пропан/бутан 50:50).
Бутан значно дешевше пропану, тому з його допомогою можна знижувати вартість скрапленого газу, але саме пропан необхідний для забезпечення стабільного тиску в системі і постійної освіти газової частини, необхідної для роботи газгольдерне обладнання, тому його частка дуже важлива.
Чому дорожчає пропан?
Зріджений газ та інші теплоджерела можуть дорожчати з двох основних причин: економічна ситуація в країні і при підвищенні сезонного попиту. Якщо на політичну обстановку та інші події в державі у окремої людини вплинути не вийде, то встановивши газгольдер великої місткості, можна виробляти його заправку один раз на рік навесні, коли ціни на ЗВГ найнижчі, а не чекати, коли він подорожчає. Звичайно, для економії коштів можна заливати річний вид скрапленого газу в газгольдер, але при цьому необхідно дотримуватися таких вимог:
- закопувати ємність в грунт нижче рівня промерзання землі;
- встановлювати спеціальний випарник, який буде примусово переводити зріджений бутан в газову форму;
- здійснювати зовнішній обігрів бочки за допомогою теплоізоляційних матеріалів.
Використання випарника або обігрівального кабеля в зимовий період призведе до додаткових витрат на електроенергію, але при цьому ви зможете значно економити, заправляючись дешевшим бутаном.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Для отримання докладної інформації про автономну газифікації звертайтеся в компанію " УКРАВТОНОМГАЗ" , яка має величезний досвід роботи в цій сфері і може гарантувати виконання всіх робіт по установці, підключенню і запуску системи в найкоротші терміни з дотриманням всіх вимог і норм безпеки.