- 152
Власники приватних особняків, на відміну від власників нерухомості в багатоквартирних житлових будинках, мають можливість організувати у себе вдома автономну систему опалення та гарячого водопостачання. Існує кілька альтернативних варіантів для отримання теплової енергії, серед яких найбільш популярний - установка котла, що працює на рідкому, твердому або газовому паливі. Використання дизельного палива вважається одним з найбільш вигідних способів вироблення тепла в приватному будинку, але при цьому слід дотриматися ряд умов: виділити окреме приміщення для облаштування котельні не менше 4 м² з системою вентиляції і димоходом, придбати місткий бак для зберігання солярки і відвести для його розміщення місце за межами будівлі, закопавши в землю або утепливши ємність, забезпечити безперебійне постачання електричної енергії, передбачити вільний простір навколо котла для технічного обслуговування, чищення та ремонту.
Дизпаливо буває декількох сортів, що розрізняються між собою процентним вмістом сірки. При покупці рідкого палива споживачеві доведеться враховувати пору року і температуру зовнішнього середовища. Літні сорти використовуються при температурі зовнішнього повітря вище 0 ° С, зимові підходять для мінусових температур (до -30 ° С).


Існує кілька моментів, які дозволяють стверджувати про переваги використання котлів, що працюють на солярці:
- відсутність ризику самозаймання;
- низький рівень тепловтрат (ККД досягає 85%);
- проста експлуатація;
- автоматизація процесу регулювання температури нагріву теплоносія в трубах;
- відсутня необхідність в оформленні дозвільної документації.
Однак, незважаючи на масу достоїнств, все ж краще вибрати більш надійний спосіб опалення з використанням зрідженого вуглеводневого газу. Пояснюється такий висновок тим, що завжди існує ризик купити дизель сумнівної якості або невідповідного сорту, і тоді при низьких температурах міститься в його складі парафін, що перекочував в солярку при перегонці нафти, починає кристалізуватися, сприяючи прискореному засмічення фільтруючих елементів, утворюючи осад в трубах, що в результаті призведе до поломки паливного агрегату. Також не виключена ймовірність придбання замість дизеля його аналога - пічного палива, яке відрізняється підвищеною в'язкістю за рахунок вмісту органічних сполук, сірки та інших домішок, що стане причиною забруднення котла і зажадає додаткових витрат на його очищення.
Порівнюючи ефективність використання дизпалива і ЗВГ, можна переконатися в тому, що більш економічним є котел, що працює газовому паливі. Незважаючи на те, що зріджений газ теж буває літнього та зимового призначення, спалювання будь-якого сорту не впливає на працездатність апаратури, дозволяючи використовувати, крім котла, додаткове обладнання для приготування їжі, вироблення електроенергії, обігріву.
Щоб організувати в приватному котеджі систему автономної газифікації на основі зрідженого вуглеводневого газу за прийнятну вартість, необхідно скористатися послугами професіоналів, здатних розробити оптимальний проект, підібрати газове обладнання, відповідне планованим обсягам споживання теплової енергії, і виконати монтажні роботи "під ключ". У компанії УКРАВТОНОМГАЗ можна оформити замовлення на проектування та узгодження об'єкта LPG, поставку, монтаж необхідного обладнання та його технічне обслуговування, а також взяти в оренду цистерну для зберігання ЗВГ відповідного обсягу.