- 693
Чи впаде ціна на газ в Україні цієї зими?
Перед початком опалювального сезону більшість українців замислюються про покупку скрапленого газу за максимально вигідною ціною. На сучасному ринку представлений великий вибір компаній, що спеціалізуються на постачанні блакитного палива як для побутових, так і промислових споживачів. При цьому варто враховувати не тільки ринковий стан цін на пропан-бутан, а й передбачувані коливання його вартості у зв' язку з сезонністю.
Що впливає на формування ринку газу в опалювальний сезон?
З приходом зими зазвичай спостерігається різке зростання ціни на газ, що пов' язано з рядом важливих чинників. Найбільш значущими моментами, що впливають на вартість блакитного палива, можна назвати такі:
- погодні умови;
- рівень попиту на енергетичні ресурси;
- умови закупівлі блакитного палива на відкритому аукціоні;
- націнка з боку постачальника;
- соціальна ситуація в країні.
Взимку 2019/2020 істотного зростання цін на скраплений газ не спостерігалося через відсутність сильних заморозків і пандемії коронавируса. Однак передбачити зміни на ринку газу в наступному році досить складно. Не дивно, що деякі з аналітиків дають вельми суперечливі, але від того не менш аргументовані прогнози.
Чого чекати від цін на газ цієї зими?
Вартість на газ для жителів України знаходиться в прямій залежності від встановлених на європейській паливної біржі TTF ринкових цін. Саме цей фактор є головною особливістю міжнародного газового ринку. З боку держави не передбачено ніяких знижок або особливих умов для визначення вартості енергетичного ресурсу, споживаного жителями України.
Проаналізувавши статистику, можна зробити висновок, що зазвичай вартість газу в зимовий період поступово збільшується. Однак минулий рік став винятком з правил, адже людству довелося зіткнутися не тільки з істотними змінами в кліматі, але і з пандемією коронавируса. Падіння попиту на газ призвело і до закономірного зниження його вартості.
Згідно з прогнозами Андрія Кобола, що займає пост голови правління НАК " Нафтогаз" , за умови відсутності подібних криз можна очікувати зростання вартості на блакитне паливо. Саме цю інформацію він надав у своєму інтерв' ю з журналісткою Яною Соколовою.
Цієї зими очікується проходження європейських країн через другу масштабну хвилю коронавируса. Малоймовірно, щоб це призвело до повного локдауну, що сталося на початку поточного року. Кваліфіковані фахівці з ЄС активно працюють над підготовкою кардинально нової стратегії, спрямованої на стримування епідемії, яка дозволить зберегти більшу частину економіки в активному стані.
Відповідно, можна прийти до висновку, що істотного падіння вартості газу через низький попит серед споживачів не передбачається. Однак ще одним з важливих чинників є погодні умови, які чекають українців цієї зими. Якщо грунтуватися на довгостроковому прогнозі синоптиків, в цьому сезоні не повинно бути надмірно теплу зиму.
Синоптики стверджують, що на території більшості країн, включаючи Україну, зимова температура буде близькою до середньостатистичним нормам. При цьому листопад з ймовірністю в 40-50% порадує сонячними і відносно теплими днями, а вже в грудні українцям доведеться зіткнутися з холодами. Відповідно, попит на газ серед населення буде досить високим, що призведе до зростання вартості блакитного палива.
Однак варто брати до уваги й інший прогноз. Згідно з твердженнями Тетяни Адаменко, існує висока ймовірність, що українців чекає безсніжна або дощова зима, аналогічно минулому сезону. У подібній ситуації придбаний у європейських постачальників газ не подешевшає, але показники його споживання населенням істотно скоротяться.
Що вигідніше - природний газ або пропан-бутан?
Вартість пропан-бутану безпосередньо залежить від ситуації на нафтовому ринку, тому зазвичай істотно нижче, ніж ціна на природний газ. На сайті ukravtonomgaz.ua ви можете ознайомитися з графіком змін вартості енергетичних ресурсів протягом року. Також досвідчені консультанти компанії УКРАВТОНОМГАЗ завжди готові відповісти на ваші запитання.
Серед основних переваг покупки пропан-бутану в нашій компанії можна виділити наступне:
- індивідуальний підхід до кожного клієнта, незалежно від обсягу придбаного ним блакитного палива;
- максимально швидке вирішення організаційних питань щодо поставок зрідженого газу;
- підтримку зворотного зв' язку з клієнтом і готовність відповісти на питання, що цікавлять;
- вигідні умови співпраці та оптимальні ціни.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Для зв' язку з фахівцями нашої компанії і отримання кваліфікованої консультації з питань закупівлі та постачання пропан-бутану телефонуйте за вказаним на сайті ukravtonomgaz.ua номером телефону.