- 11169
Вартість бензину, газу та інших ПММ для заправки авто в Україні
Україна - країна, де виробництво власного палива складає менше 18%, тому більшу частину доводиться імпортувати. Закуповується ПММ у найближчого зарубіжжя - Білорусь, Росія, Греція, Румунія. Україна - енергозалежна держава, тому питання « скільки коштує ПММ (ціна за літр на АЗС скрапленого газу, пропану, бутану, бензину, дизеля) на автомобільних заправках в Києві, що регулює вартість на автозаправці» актуальні завжди.
Особливо гостро це питання став у 2020 році, коли в першому кварталі відбулося суттєве зниження ціни нафти (більше ніж на 30%). На даний фактор вплинули багато показників: баланс « попит-пропозиція» , світова економіка, інше. Українці з нетерпінням стали чекати подібного обвалу на автозаправках, стежачи за новинами, відвідуючи тематичні форуми.
Формула бензинового ціноутворення
Нафта не є основним показником, що впливає на ціноутворення палива, як припускають багато. Природна горюча рідина - всього 30% вартості нафтопродукту, а держава імпортує саме останній, що утворюється на стадії нафтопереробки (шляхом добування з свердловин і використання спеціальних присадок). У нас в країні з одного барелів « чорного золота» виходить 60 л паливно-мастильних матеріалів. Так як 1 барелів - приблизно 158 літрів нафти, тому не складно порахувати, що це 30% собівартості палива. Така математика породжує надію споживачів щодо зниження порядку 15-20%. Але і тут виходить помилка в прорахунках на повну вартість, адже сьогодні на ціну за 1 літр (л або кг) нафтопродуктів АЗС (газ, бензин, пропан-бутан, дизпаливо для авто) на заправках України (Києві, інших містах) впливають і інші фактори:
курс долара - закупівля відбувається за валюту, тому її зростання на 1 гривню може привести до збільшення бензину, газу на заправках більш ніж на 80 копійок за 1 л;
податки - акциз і ПДВ;
витрати компанії - заробітна плата персоналу, комунальні платежі, логістика.
Повна собівартість виведена і, здавалося б, якщо долар або розцінки природно-горючої рідини зростають, то, відповідно, змінюється ціноутворення ПММ. Але спостерігаючи за останніми тенденціями, очікування зовсім не збігаються з реальністю. Виникає питання: « що не так? »
Чому ціна на газ, дизельне і інше паливо на автозаправках в Україні змінюється не так, як очікує споживач?
2020 рік став переломним у світовій економіці, на що вплинуло безліч подій, включаючи миттєве зниження цін на нафту. Однак українські ринки не стали миттєво реагувати, незважаючи на те, що курс долара в першому кварталі також пішов на спад. В даному випадку зіграв інший нюанс - відсутність власного виробництва.
До 2005 року в Україні діяло шість вітчизняних підприємств по отриманню нафтопродуктів. Для загального користування досить було закупівлі нафти з Росії, частка імпортного бензину становила мінімум. Сьогодні ситуація вкрай змінилася: на території держави діють тільки два заводи - Кременчуцький і Шебелинський газопереробний. Їх внесок в оснащення АЗС паливно-мастильними матеріалами досягає менше 20%, тому автозаправки пропонують паливо, імпортоване з інших країн:
- Росія - 40%;
- Білорусь - 37%;
- Європа - 3%.
Світова ціна нафти, стабільність гривні - частина чинників, які впливають на вартість дизельного палива, газу, бензину для машини на заправці Києва та інших міст, остаточні розцінки газових та інших сумішей варіюються від того, по чому автомобільний пропан-бутан пропонують купити Україні найближчі російські та білоруські сусіди.
Чи варто чекати падіння цін на паливо?
У квітні 2020 року імпорт сировини виріс на 7% (це дані, з огляду на обмеження, пов' язані з всесвітнім карантином). Також істотно зросло виробництво всередині країни: відзначається зростання газу на 15%, дизпалива - на 60%. Попит народжує пропозицію - основний закон економіки, тому очікуваного зміни на табличках АЗС українські споживачі не помітили. Багато власників автозаправок посилаються на зниження реалізації, що пов' язують з карантином, а підвищення виробництва - шанс зробити запас, користуючись світовим зниженням цін.
Падіння розцінки одного літра палива дуже вигідно для автомобілістів і фірм, що займаються автоперевезеннями, незалежно від виду двигуна автомобілів (дизельного, на газі). Але для держави - спірне питання. Кожна заправка, здійснюючи продаж, зобов' язана виробляти податкові відрахування в бюджет. З цих коштів проводиться ремонт і будівництво доріг. Відповідно, якщо ціна на газ, дизпаливо, інше паливо для автомобілів на заправках знизиться, державі не дуже вигідно. Однак головна проблема - в нелегальному бізнесі, з яким багато років бореться уряд. Прозора діяльність дозволить значно поповнити Державний дорожній фонд, коректно відрегулювати ціни ПММ, згідно з усіма факторів, що впливає на собівартість.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
« УКРАВТОНОМГАЗ» - поставка газу по всій території країни
Вартість палива залежить також від перевезень, до яких входять витрати на дорогу, використання спеціального обладнання. Укладаючи договір з компаніями, власники АЗС зможуть істотно економити, адже ціни на великі оптові перевезення істотно нижче.
В останні роки багато водіїв переходять на заправку машин газом, що набагато вигідніше, тому попит населення на даний вид ПММ значно зростає. « УкрАвтономГаз» здійснює поставку ЗВГ по всій території України, незалежно від того, де знаходиться автозаправка. Ми пропонуємо вигідні послуги з укладенням довгострокового контракту зі знижками для постійних клієнтів. Звернувшись до нас, ви отримаєте гарантовані переваги:
- моніторинг рівня палива;
- наявність витратоміра для контролю якості ЗВГ;
електронний калькулятор прорахунку доставки до місця призначення.
Зв' язавшись з нашими менеджерами, ви отримаєте детальну інформацію з приводу доставки газу в усі міста: Київ, Харків, Запоріжжя, інші.