- 4932
Зріджений вуглеводневий газ лідирує в рейтингу найбільш популярних енергоносіїв, які використовуються в Європі. Якщо порівняти з іншими країнами, в Україні сьогодні вкрай рідко можна зустріти приватні будинки та об'єкти промислового значення, на території яких встановлена масивна цистерна, яка виконує функції сховища зрідженого вуглеводневого палива. Тим часом, фахівці підтверджують той факт, що в даний час набагато вигідніше опалювати внутрішні приміщення різних будівель пропан-бутанової сумішшю, ніж природним газом, електрикою або рідким / твердим паливом.
Результат точних розрахунків вказує, що «метановий» кіловат обходиться майже на 10% дорожче зрідженій пропан-бутанової альтернативи. Не слід забувати і про істотної економії, яку на практиці відчули власники автомобілів, що використовують для своїх транспортних засобів в якості палива ЗВГ, а не бензин або дизель. Аналогічні досягнення цілком реальні і в комунально-побутовому секторі, при оснащенні житлових / нежитлових будинків системою автономного опалення і подачі гарячої води.

Щоб визначити, чому пропан-бутан краще природного газу, варто проаналізувати переваги зрідженій суміші:
- висока тепловіддача, що істотно знижує витрату палива;
- газопостачання об'єктів, розташованих на значній відстані від централізованої системи газопостачання;
- можливість організувати потрібний обсяг резервного енергоносія при аваріях на центральному газопроводі;
- екологічність, так як в результаті згоряння відсутній кіптява, запахи, шкідливі викиди в атмосферу;
- низькі експлуатаційні витрати.


Єдиним недоліком є необхідність високих капіталовкладень на стадії монтажу і підключення газгольдера до об'єкта споживання скрапленого газового палива. Однак в останні роки спостерігається тенденція зниження цін, що розширює фінансові можливості вітчизняних споживачів, дозволяючи їм назавжди або тимчасово позбутися залежності від підприємств-монополістів.

Незважаючи на те, що Україна належить до категорії країн з розгалуженою газопровідної системою, транспортує природний газ, через регулярного зростання тарифів і відсутність прозорої формули розрахунку вартості комунальних послуг все більше споживачів віддають перевагу альтернативним джерелам енергії. Сьогодні можна зустріти установки для подачі ЗВГ в аграрній сфері промисловості (зерносушарки), на окремих ділянках сталеливарних заводів, підприємствах по виробництву асфальту.

На першому етапі створення системи автономного газопостачання необхідно розробити проект, а потім здійснити ряд дій, що дозволяють реалізувати його на практиці. Щоб забезпечити будинок опаленням і гарячим водопостачанням, доведеться купити спеціальне обладнання та місткий резервуар для зберігання зрідженого вуглеводневого суміші. Процес монтажу магістралі передбачає з'єднання в єдиний ланцюг ємностей для зберігання ЗВГ (газгольдер), регулятора тиску газу (випарник), сполучних труб, елементів управління і побутових приладів (газова плита, колонка, котел). При цьому допускається використовувати котел або колонку, раніше підключені до магістральної газопровідної мережі.

Виробники газгольдерів пропонують кілька моделей цистерн, що розрізняються між собою: особливостями конструкції (одностінні, двостінні), місткістю, положенням в просторі (вертикальні, горизонтальні), способом монтажу (наземні, підземні), формою (циліндричні, сферичні).
Перш, ніж віддати свою перевагу конкретного виробу, слід врахувати наявність рівної ділянки з великою площею на прибудинковій території, необхідний обсяг добового споживання газу, наявність додаткових коштів на утеплення наземних моделей або проведення земляних робіт по підготовці котловану для підземних ємностей. Відстань від газгольдера до житлового будинку має бути не менше 10 метрів, а до інших будівель - 2 метри. УКРАВТОНОМГАЗ пропонує великий асортимент нових та б / у газгольдерів в широкому діапазоні моделей, виробників і цін.
Основне завдання замовника проекту з будівництва автономної системи опалення полягає у виборі надійної компанії, фахівці якої нададуть повний комплекс послуг: розроблять проектну документацію, доставлять газове обладнання, виконають будівельно-монтажні роботи, узгодять об'єкт будівництва з різними бюрократичними інстанціями, проведуть технічне обслуговування, забезпечать безперебійну доставку зрідженого газу до споживача, нададуть дорогі газгольдери в оренду.
Співпраця з УКРАВТОНОМГАЗ дозволяє в стислі терміни і за вигідною ціною обладнати автономну газову магістраль поруч з житловим будинком або виробничим об'єктом.