- 404
З 1 липня 2020 року в Україні була спрощена процедура зміни газопостачальника, тепер кожен споживач може вибрати нову компанію, яка пропонує найбільш вигідні умови, для чого необхідно подати заявку та невелика кількість документів. Вся процедура може здійснюватися онлайн і займає кілька хвилин.
Однією для всіх ціни на газ не існує, і у кожного постачальника свої тарифи, тому правильний вибір компанії, що забезпечує поставки газу, допоможе заощадити певну суму при оплаті за паливо. Споживачам не доведеться йти до раніше обраному постачальнику і розривати з ним договір, отримувати довідки про відсутність заборгованості. Всіма перерахованими вище питаннями буде займатися нова компанія. Процес переходу буде здійснюватися автоматично, подача палива в цей момент припинена не буде. Змінити газопостачальну компанію можуть як власники приватних будинків, так і квартир.
Конкретні кроки, які потрібно зробити для зміни постачальника:
- вибрати нову газопостачальна компанію;
- подати заяву на сайті компанії або відправити e-mail;
- до нього необхідно додати документи, які підтверджують право власності на будинок або квартиру;
- компанія відправить вам повідомлення з повідомленням про те, з якого числа буде надана послуга;
- попередній постачальник повинен вислати остаточний рахунок за надані раніше послуги протягом шести тижнів, розрахуватися з ним необхідно протягом десяти днів після отримання квитанції;
- новий постачальник реєструє споживача у власному реєстрі.
Якщо ви хочете приєднатися до постачальника "Нафтогаз Україна", це можна зробити через додаток Приват24.
Якщо в січні різниця між тарифами від різних постачальників становила чималу суму і могла коливатися від шести до десяти гривень за кубічний метр, то зараз урядом України було прийнято рішення про встановлення з лютого місяця по кінець березня максимальної ціни на газ, яка становить 6 гривень 99 коп.
Все газопостачальні компанії можуть встановлювати ціну не вище зазначеної. Діяти цей тариф буде протягом лютого та березня місяця, в подальшому, після закінчення опалювального сезону, ціни можуть змінитися. Більшість компаній вирішило зупинитися на максимально можливому тарифі - 6,99 грн за кубічний метр, деякі ж постачальники виставили нижчу ціну, наприклад, Megawatt пропонує користувачам газ за ціною 6,79 грн за куб, Нафтогаз України - 6,86 грн, Агросинтез трейдинг - 6,88 грн. Не варто забувати, що тариф не включає в себе вартість транспортування палива, яка оплачується окремо.
Користувачам варто розглянути також питання використання скрапленого газу, який може поставлятися різними компаніями. Зріджений вуглеводневий газ підходить для забезпечення опалення житлових будинків, приготування їжі, підігріву води, роботи теплогенераторів в побуті та промисловості. Зріджений газ має високу теплоеффектівность, його використання не вимагає підключення до централізованих газових магістралей. Прийняти зважене рішення і вибрати найбільш доступний за ціною газ можна, використовуючи калькулятори на сайті компанії УКРАВТОНОМГАЗ, які дозволять порівняти витрата природного газу і пропан-бутану, розрахувати вартість однієї кКал.