- 1
Вимоги до приміщення газової котельні в приватному будинку
Бажаючи обладнати приватний будинок системою автономного опалення на базі газового котла, важливо не тільки підібрати відповідне обладнання, а й підготувати приміщення котельні відповідно до низки нормативних вимог. Їх дотримання є обов' язковим, адже забезпечує безпеку користування газовим котлом. Уточнити вимоги і можливість обладнання топкової для газового котла можна, зв' язавшись з досвідченими фахівцями компанії ukravtonomgaz.ua.
Оптимальний розмір приміщення для котельні під газовий котел
Приміщення, де буде розташовуватися газова котельня, треба виконати такі тих вимогам:
- площа котельні в приватному будинку не повинна бути менше, ніж 4 квадратних метри на 1 газовий котел, але відстань від передньої частини пристрою до стіни обов' язково більш метра;
- кімната повинна розташовуватися осібно, адже обладнання котельні в тому приміщенні приватного будинку, де суміжна з житловими кімнатами стіна, категорично заборонено згідно з нормами безпеки;
- висота стель повинна знаходитися в межах 2-2,5 метрів;
- розмір котельні (топкової) в приватному будинку повинен дозволяти встановити обладнання таким чином, щоб до нього був доступ з будь-якої зі сторін;
- ширина дверного отвору повинна складати не менше 80 см;
- конструкції стелі і стін виконуються з негорючих матеріалів, допускається використання поблизу приладів опалення спеціальних щитів.
У приватному будинку весь обсяг приміщення котельні, де планується встановити газовий котел, повинно бути добре провітрюваним. Для цього встановлюється сучасна приточно-витяжна вентиляція, а у вхідних дверях повинно бути спеціальне вентиляційний отвір або зазор від статі, площа якого становить не менше 0,02 квадратних метра. Такі вентиляційні отвори в дверях можна виконати самостійно, використавши для цієї мети домашні інструменти.
Вимоги до підведення основних комунікацій
До тих приміщень приватного будинку, де планується розміщення газових котелень, для їх нормального функціонування потрібно підвести такі комунікації:
- однофазная електрична мережа з обов' язковим встановленням автомата індивідуального захисту;
- запірний вузол газової магістралі для кожного з підключаються приладів;
- бойлери, системи водопостачання та димоходи;
- водопровід повинен припускати вільне підключення до систем гарячого водопостачання та опалення.
При цьому технічні параметри всіх підведених до котелень комунікацій повинні відповідати не тільки державним стандартам, а й мати оптимальні розміри для розміщення в умовах обмеженого простору. Також варто зауважити, що трубопроводи не повинні перешкоджати доступу до опалювального пристрою.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Власники приватних будинків часто задаються питанням: чи дозволяють нормативні акти встановити той чи інший газовий котел в підвальних приміщеннях. Відповідь фахівців однозначна - так. Саме підвал найчастіше є оптимальним рішенням, але він не підійде для систем, робота яких здійснюється за рахунок використання зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ), що виготовляється з нафти.