- 3280
Газова заправка як бізнес: особливості
Бензин на автозаправках постійно дорожчає. Це одна з причин того, що багато автомобілістів переводять транспортні засоби на газове паливо. Якщо порівняти прайс-листи на пропанове і бутанова пальне з бензином, то газ обійдеться приблизно вдвічі дешевше. Тому частка автомобілів, що працюють на газі, постійно зростає. Тому вигода від того, щоб відкрити власну заправку, - очевидна. Досить великі інвестиції в проект врівноважуються все зростаючим попитом на послуги. Розглянемо основні моменти бізнесу на газовому пальному для тих, хто хоче купити і відкривати газову заправку під ключ в Києві та Україні.
Метан vs пропан: який варіант вигідніший?
Газобалонне обладнання, встановлене на різні автомобілі, дозволяє працювати на двох різновидах палива: пропан або метан. Кожен варіант має свої плюси і мінуси. Метанове паливо обходиться дешевше, але є і істотний мінус: високі ціни на газобалонне обладнання.
Роздрібна ціна пропану вище, зате установка ГБО обходиться істотно дешевше. Цей варіант вигідний не тільки тим, для кого авто є професійним інструментом, але і для людей, які користуються машиною час від часу. Важливий плюс пропану ще і в тому, що обладнання має невелику вагу, значно менше, ніж метанових балонів. Крім того, велика частина автовласників користується обладнанням, орієнтованим саме на пропан. Якщо бізнес орієнтований не на великий потік корпоративної клієнтури (транспортні фірми, таксі), то бажано віддати перевагу пропану.
Що стосується юридичних аспектів відкриття газової заправки, то оптимальний варіант статусу майбутнього підприємства - ТОВ. Газова заправка є потенційно небезпечний об'єкт, тому ліцензування діяльності - обов'язково. Як правило, тимчасові витрати на цю процедуру складають 1-3 місяці. Вести бізнес без спеціального дозволу не можна, оскільки це може призвести до великими штрафами. Важливо також мати власну земельну ділянку під АЗС або орендувати його на тривалий термін. Починати бізнес без дозвільних документів не можна, оскільки це загрожує великими штрафними санкціями.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Перевага співпраці з компанією ukravtonomgaz.ua в тому, що у вас є можливість купити газову заправку під ключ. Компанія, яка продає спеціалізоване обладнання для газової заправки (Київ, Україна), бере на себе всю сукупність робіт:
- проектування;
- будівництво АЗС;
- встановлення та налагодження обладнання.
Альтернатива стаціонарної АЗС - модульна автозаправка. У порівнянні з традиційним варіантом, модуль обходиться значно дешевше. По суті, ви купуєте готову мобільну конструкцію, зібрану на одній рамі. Це підходящий варіант для невеликого населеного пункту з невеликим трафіком автомашин.
Відкриття газової заправки в Україні і супутній бізнес
Щоб збільшити дохід заправки, є сенс подумати про додаткові джерела доходу. Можливі такі варіанти:
- магазин з товарами для автомобілів. Це можуть бути витратні матеріали для авто, моторні масла, автомобільна косметика. Незважаючи на те, що ціни на авторинках і в спеціалізованих магазинах нижче, подібний товар незмінно затребуваний. У автовласників не завжди є час на поїздки в магазин автотоварів або супермаркет. "Рано чи пізно продам" - такий девіз тих, хто торгує приладдям на заправках;
- продукти харчування. Невелике кафе при автозаправці завжди актуально. Кава і фастфуд - не найкорисніші продукти, але в якості дорожнього перекусу дуже популярні.
Непогані ідеї - поєднати АЗС з автосервісом, шиномонтажем або автомобільної мийкою. При правильному веденні справ додатковий дохід становить близько третини від загальної виручки.