- 4445
Пропан або бензин?
Останнім часом велика кількість автолюбителів стали все частіше задаватися цим питанням, якщо мова йде про вибір палива. Безумовно, пропан-бутанова суміш набагато дешевше, ніж бензин, але, з іншого боку, модернізація автомобіля і установка газового обладнання також вимагають витрат.
Для того, щоб прийняти правильне рішення, необхідно врахувати всі плюси і мінуси, виходячи з конкретної ситуації, після цього зробити вибір буде легше, а всі витрати будуть виправданими.
Отже, перехід з бензину на газ буде вигідний в наступних випадках:
- якщо ваш автомобіль досить « ненажерливий» - до цієї категорії можна віднести транспортні засоби, які витрачають 10 і більше літрів на 100 км;
- якщо машина є основним видом транспорту і ви її регулярно заправляєте;
- якщо ви плануєте використовувати авто протягом як мінімум трьох найближчих років.
Важливо розуміти, що досягти бажаного результату можна тільки в тому випадку, якщо модернізацією займається професійний технік в сервісному центрі. Незважаючи на те, що переобладнання автомобіля на газ не є надскладним завданням, кожна модель має певні особливості, які потрібно враховувати.
Звернення до професіонала також дозволить зробити автомобіль безпечним, двигун не втратить свою потужність, а вільне місце, яке необхідно для установки газового балона, буде використано раціонально.
Що таке октанове число?
Найчастіше одним з аргументів для переходу на газ є більш високе октанове число пропан-бутанової суміші в порівнянні з бензином. Приводом докладніше розібратися в даному питанні стала думка користувачів, що пропан-бутан є більш небезпечним і легко займистих речовиною, ніж бензин. Як аргумент наводилися випадки займання автомобілів після модернізації, а також збоїв в роботі двигуна.
Отже, що ж таке октанове число? Якщо вірити науковим дослідженням, це показник стійкості палива до детонації під впливом високого тиску. Як відомо, горючі речовини, в тому числі паливні суміші, які використовуються в двигунах внутрішнього згоряння, мають властивість до самозаймання в умовах високого тиску. Найвищий рівень у всій системі - в циліндрах двигуна, і чим більше його потужність, тим більше тиск.
Октанове число пропан-бутанової суміші становить 108 одиниць, в той час як показник бензину - 98. Тобто стійкість до детонації в умовах високого тиску вище саме у пропану, причому різниця становить близько 10%.
Виходячи з цих даних, стає зрозуміло, що в умовах правильного підключення і повного функціонування паливної системи автомобіля газ більш безпечний і переобладнання цілком виправдано.
У чому причини аварійних ситуацій?
Так як питання безпеки завжди важливіший, ніж економія в перспективі, необхідно розуміти ймовірні причини, за якими можуть виникати аварійні ситуації після переобладнання автомобіля на газ.
Основних причин три, і вони досить очевидні:
- вибір обладнання низької якості - безумовно, завжди хочеться заощадити, тому багато автолюбителів встановлюють більш дешеве обладнання з метою швидше компенсувати витрати на модернізацію;
- звернення до непрофесійних технікам - народні умільці, які можуть зробити « як на СТО, тільки дешевше» , є завжди. Однак помилки під час проведення робіт часто є причиною збоїв в роботі двигуна і паливної системи;
- покупка неякісного палива - для порівняння з бензином ми брали показники якісної пропан-бутанової суміші. При покупці палива у неперевірених постачальників завжди є ризик того, що показники його продукту далекі від ідеалу.
Весь сенс зводиться до того, що будь-які технічні роботи, тим більше, якщо мова йде про системи, які безпосередньо пов' язані з горючими сумішами, повинні проводитися в належних умовах професіоналами.
Метан або пропан?
Схожі питання виникають при виборі ресурсу для газифікації житлових і комерційних приміщень. Якщо брати в якості порівняння той же октанове число, то у метану (природний газ) і пропану воно приблизно однакове.
Проте, існує ряд переваг установки систем автономної газифікації, які працюють саме на пропані:
- автономність - основна характеристика, яка дозволяє забезпечити необхідними послугами житлове або комерційне приміщення, яке знаходиться в місці, де підключення до магістралі неможливо через її відсутність або низький тиск. Також дозволить уникнути перебоїв, пов' язаних з аваріями в загальній мережі;
- ефективність - використовується більш нове обладнання, яке здатне використовувати ресурс більш раціонально;
- економічність - немає встановлених опалювальних і не опалювальних сезонів, користувач завжди самостійно встановлює рівень споживання газу. Також відсутній тиск з боку монополістів, які підвищують тарифи на газ - клієнт може сам вибирати постачальника палива.
Розробивши і запровадивши індивідуальний проект одного разу, можна забезпечити якісною послугою себе, свою сім' ю або підприємство.
Купівля пропан-бутанової суміші: як вибрати постачальника?
Найбільш раціональним вибором буде покупка палива у великій компанії, яка здатна не тільки поставляти саму суміш, а й встановити газову систему, а також забезпечити її обслуговування і ремонт в повному обсязі.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
По-перше, у таких постачальників завжди більше ресурсів, а значить, ви зможете отримати якісні та своєчасні послуги. По-друге, користуючись послугою в комплексі, ви завжди зможете отримати більш вигідну ціну на паливну суміш.
Такою компанією є " УКРАВТОНОМГАЗ" - ми надаємо повний спектр послуг по газифікації різних за призначенням і площі об' єктів, а також забезпечуємо обслуговування і заправку газоспоживаючого обладнання.