- 2674
Газопостачання будинку або квартири, особливо коли мова йде про індивідуальні поставки газу, сьогодні складно уявити без використання спеціального обчислювально-контрольного устаткування. Саме газовий лічильник дозволяє визначити кількість споживаного клієнтом палива. Щоб зрозуміти принцип роботи приладу, важливо розібратися в особливостях його пристрою. У компанії ukravtonomgaz.ua ви можете купити надійний агрегат для побутового використання, а також отримати кваліфіковану консультацію фахівця.
Пристрій мембранного лічильника газу, також відомого споживачам як камерний або діафрагмовий, передбачає наявність наступних комплектуючих:
- механізм для вимірювання;
- корпус обладнання;
- кришка з алюмінію або міцної сталі;
- рухливі елементи, що зв'язують мембранну частину з верхніми клапанами;
- кривошипно-важільний механізм;
- газорозподільні елементи;
- рахунковий механізм.
Кожна з перерахованих комплектуючих дуже важлива для повноцінного функціонування обчислювально-контрольного устаткування. Зовнішній корпус і кришка приладу виконані з ударопрочних і зносостійких матеріалів, внутрішні ж елементи виготовляються з пластика. Подібне рішення було прийнято виробниками для максимального зниження вартості обладнання.
Незалежно від габаритів і конструкційних особливостей, мембранні газові лічильники мають наступний принцип дії:
- через вхідні патрубки певну кількість газу надходить у верхню частину корпусу;
- пройшовши крізь відкритий клапан, газ переміщається у внутрішню камеру;
- збільшення кількості газу призводить до переміщення діафрагми, яка поступово витісняє його до вихідного патрубка устаткування;
- відбувається поступове переключення клапанних груп, що призводить до зупинки діафрагми.
Цей процес має періодичний характер, а підрахунок використаного газу здійснюється рахунковим механізмом на основі визначення кількості виконаних діафрагмою ходів. За кожен з проведених циклів в систему здійснюється подача певного обсягу палива, який визначається місткістю камер рахункового обладнання.
Мембранні газові лічильники забезпечують досить точні показники обліку, але затребувані переважно серед побутових споживачів. В процесі роботи такі прилади видають характерний звук, що нагадує потріскування. Він свідчить про роботу мембран. На сучасному ринку контрольно-обчислювального обладнання представлено досить багато модифікацій і різновидів лічильників. Тому підібрати прилад, що максимально задовольняє ваші вимоги щодо якості та зручності в експлуатації, не складе труднощів.
У промислових цілях можуть використовуватися ротаційні, турбінні, вихрові або барабанні механізми. У компанії ukravtonomgaz.ua ви можете отримати кваліфіковану консультацію щодо особливостей роботи обчислювальних пристроїв. Наші фахівці дадуть відповідь на ваші запитання і допоможуть визначитися з вибором відповідного обладнання.