- 1264
Оплата за блакитне паливо - основні способи
Оплата за споживання природного газу, як і інші різновиди комунальних платежів, є пріоритетною в бюджеті кожної української сім'ї. Тим більше, що газопостачальні підприємства є одними з найсуворіших контролерів своєчасності внесення платежів. Способів оплатити вартість спожитого газу в Україні - кілька: банківські та поштові відділення, мобільні оператори, термінали, особистий кабінет споживача в Приват-24. Найпростіший спосіб внесення платежів - за квитанціями, які приносять споживачам щомісяця. Вибір конкретного способу оплати залежить від особистих переваг абонента. А, якщо економія в пріоритеті, - то від розміру комісійних зборів. Найзручніший спосіб оплати комунальних послуг - через особистий кабінет в мережі. Розцінки, скільки коштує 1 куб (1м3) природного газу, можна уточнити в абонентській службі газопостачального підприємства.
Як платити за природний газ?
Зняття показників лічильника і передача їх постачальнику виробляються до кінця календарного місяця. Те ж стосується і абонентської плати за природний газ. Починаючи з січня 2020 роки українці платять за газ за двома платіжками. Одна з них - за споживання, інша - за доставку ресурсу. Тарифи на доставку для різних регіонів країни відрізняються. Тарифи за розподіл газу розраховуються наступним чином. Спочатку проводять множення обсягу спожитого газу на тариф 1 розподілу. Отриману величину ділять на кількість місяців в році. Шукана цифра - це і є ціна оплати за розподіл газу. Оскільки обсяги споживання ресурсу у різних абонентів відрізняються, то оплата доставки газу буде індивідуальною.
Термін оплати за споживання блакитного палива - протягом п'яти днів після того, як отриманий рахунок. Послугу розподілу слід оплатити:
- для підприємств - до першого числа наступного місяця;
- для населення - до 20 числа поточного місяця.
Важливо виконувати оплату точно в строк і не допускати затримок, оскільки за продавцем блакитного палива залишається право нараховувати пеню за кожен день прострочення. Штраф може і не нараховуватися (на розсуд продає компанії), але краще не ризикувати. Вартість (тариф) 1 м3 (куб) природного газу для населення періодично змінюється, тому проведення періодичних звірок цін з газопостачальної організацією - обов'язково.
Використання приладів обліку
Принцип, за яким знімають показники газового лічильника, - такий же, як і в звичному всім приладі з обліку спожитої електрики. Для обчислення суми для оплати потрібно від поточного показника відняти попереднє. Отриману цифру множать на вартість одного куба газу (тариф). Ціну, скільки коштує 1 м3 газу, можна дізнатися в продає організації. Всі облікові прилади вимагають періодичної повірки в спеціалізованій організації та технічного обслуговування, тому обов'язковою умовою є забезпечення доступу фахівця продає компанії до приладів обліку.
ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!
Чи вигідна установка зчитувальних пристроїв? Все залежить від числа людей, що проживають в будинку або квартирі, а також від кількості приладів, що працюють на газовому паливі:
- чим більше людей проживає в будинку або квартирі, тим вигідніше установка лічильника;
- для 1-2 осіб, що користуються тільки однією газовою плитою, обліковий прилад навряд чи швидко окупить себе;
- чим менше ви користуєтеся газовими приладами, тим вигідніше установка зчитує обладнання. У цьому випадку різниця між споживанням - фактичним і за нормативом - буде значним;
- якщо в квартирі опалення - газове, встановити лічильник, безумовно, вигідно. До того ж це передбачено чинним законодавством.
У будь-якому випадку, якщо встановити прилад обліку, оплата проводиться не за централізованим розцінками на газ, а за фактичне споживання ресурсу.