Різке підвищення ціни на газ в Україні: середня вартість блакитного палива сьогодні

12 травня, 11:16

Наскільки зросла середня ціна на газ? Розбираємось у цьому питанні.

 

Наскільки зросла середня ціна на газ? Розбираємось у цьому питанні.

 

Фактична ціна реалізації блакитного палива за квітень 2022 року в Україні становила 1 228.3 доларів за 1000 кубічних метрів, що у національній валюті становить 35 932.9 гривень. Аналогічний показник за березень цього ж року становив 1 004.6 американських доларів, або 29 390.8 гривень. У лютому ж середня ціна газу, що імпортується, становила 1010.1 доларів за 1000м3 або 29550.3 гривень.

Такі цифри наводить Директорат Міністерства економіки щодо розвитку реального економічного сектора.

Зробивши розрахунок на основі наведених даних, резюмуємо, що ціна газу у квітні місяці підвищилася на 22.3%.

Яким буде наступний опалювальний сезон і які "сюрпризи" нас чекають?

Ймовірно, Україна має використати альтернативні джерела для постачання газу для опалювального періоду 2022-23р.р. Проте, "Нафтогаз" поки що не представив опрацьованого аналізу споживання палива. Екс-керівник правління цієї компанії Андрій Коболєв вважає, що якщо Росія остаточно припинить постачання газу до Європи, Євросоюз зможе перейти на альтернативні джерела енергії, значно знизивши споживання природного газу. Щоправда, доки йде війна, якісь прогнози робити передчасно.

"Ми точно побачимо якесь зменшення. Наскільки зменшиться споживання, мені передбачити складно. Навіщо зараз спекулювати?" – підсумував Андрій Коболєв в інтерв'ю газеті "Сегодня" https://economics.segodnya.ua/amp-economics/stoimost-gaza-v-ukraine-rezko-vyrosla-kakova-teper-ego-srednyaya-cena-1619431.html.

 

Наскільки зросла середня ціна на газ? Розбираємось у цьому питанні.

 

Екс-голова вважає, що питанням раціональної витрати блакитного палива в опалювальний період серйозно має займатися місцева влада. Це стосується і зниження норм опалення, і відключення від опалення зайвих приміщень. Така економія призведе до того, що нашим співвітчизникам цілком вистачить газу власного видобутку.

 

Сьогодні дуже актуальним є інтерв'ю від 29.09.2021 року директора стратегічного розвитку ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ" Дорофеєва Андрія Сергійовича надане паливному інтернет-ресурсу ENKORR про вартість 1 Гкал та окупність об‘єктів автономного газопостачання. "Опалення на LPG: шанс замислитися знову" На 2022 рік цифри дещо відрізняються, а от термін окупності систем автономного газопостачання зменшується.

Посилання на інтерв’ю: https://enkorr.ua/uk/columns/_otoplenie_na_lpg_shans_zadumatsya_snova/248026

 

 

Щоб проаналізувати та порівняти витрати на різні види палива для підприємства вам достатньо відвідати наш КАЛЬКУЛЯТОР ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ. На калькуляторі ви можете змінювати потужність пальників (кВт*годину, ккал*годину) та ціни на енергоносії (пропан-бутан, природний газ, дизильне пальне, пелета).

Посилання на калькулятор: https://ukravtonomgaz.ua/calc/busines-heating

 

 

УКРАВТОНОМГАЗ В ЦИФРАХ
12
років
Успішної роботи
650
об’єктів
Змонтованих під ключ
80 000
куб.м
Сумарний об’єм газгольдерів
190 000
тонн
Створений ринок LPG в рік
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
-
БЕЗКОШТОВНА ГАЗИФІКАЦІЯ
Обмеженій кількості клієнтів наша компанія надає обладнання і монтаж автономного газопостачання безкоштовно на умовах наших поставок газу. Якщо Ви хочете отримати комерційну пропозицію на монтаж автономного газопостачання, заповніть форму нижче.