- 49
УКРАВТОНОМГАЗ вітає всіх з прийняттям Верховною Радою України законопроету №2317, яким суттєво спрощується діюча система отримання ліцензії на зберігання палива для власних потреб.
Законопроект передбачає важливі зміни:
1.Зміни у сфері ліцензування зберігання палива - скасовується подача пакету документів на отримання ліцензій Державної податкової служби (ДПС), надалі потрібна лише заявка із зазначенням загального об'єму зберігання;
2.Паливо, яке використовувалося в рамках договору підряду, буде вважатись як для власного споживання, що спрощує роботу автопідприємств, промислових підприємств та аграрних підприємств, які працюють з технікою підрядників.
3.Перенесено дію штрафних санкцій за відсутність поданої заяви в ДПС з 31 грудня 2019 р. до 31 березня 2020 р. Нагадаємо, що розмір штрафних санкцій 500 000 грн.
УКРАВТОНОМГАЗ звернув увагу громадськості до проблеми видачі ліцензії ДФС на зберігання пального, яке використовується для власних потреб.
-Більше 100 000 грн витрачено на рекламу для висвітлення проблеми в Facebook
-Більше 1000 людино/годин роботи команди УКРАВТОНОМГАЗ над проблематикою та висвітленням ПРОБЛЕМ Ліцензій ДПС
-Більше 10 підготовлених офіційних пропозицій для різних асоціацій
Нас часто запитують, чому УКРАВТОНОМГАЗ виступає проти ліцензій ДФС на зберігання пального?
-По-перше: ПРОБЛЕМИ РИНКУ ПРОБЛЕМИ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ. Більшість наших клієнтів теж не можуть отримати Ліцензії на зберігання пального, так як використовують мобільні пересувні установки (мобільні зерносушарки, модульні тимчасові асфальтні заводи і т.д.)
-По-друге: ПРОБЛЕМИ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ. Ми змушені були б зупинити більшість робіт по монтажу автономних систем газопостачання, та зазнали б значних фінансових втрат через штрафні санкції від наших замовників. Наша компанія виконує роботи з застосуванням електрогенераторів, на які подається паливо з резервуарів. А для таких тимчасових об'єктів споживання палива потрібно було б теж отримувати ліцензію ДПС на зберігання пального. Але як це зробити в законі не написано, в Державній фіскальній службі роз’яснення не надали.
-По-третє: КОРУПЦІЯ. Ліцензії в Україні - це синонім корупції. Іноді складається враження, що недолуге законодавство спеціально створене для корупційних схем правоохоронців та фіктивних громадських організацій.
Дуже важко протистояти лобі паливних асоціацій, які на жаль не розуміють проблеми агропідприємств та промсловості. На жаль, законопроекти в Україні приймаються кулуарно та в інтересах олігархічних кланів та без залучення експертів ринку. Але абсурдні рішення завжди можна спростувати сильними аргументами.
Дякуємо всім, хто працював над змінами в законопроекті, та всім, хто підтримав наші інформаційні звернення та повідомлення. Початком був наш пост у Facebook.