ІНТЕРВ'Ю ДОМБРОВСЬКОГО О.Г. - СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ УКРАЇНИ

09 грудня, 16:20

На телеканалі «Перший Діловий» у програмі «Open Case» Голова комітету паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) при Верховній Раді України Олександр Георгійович Домбровський звернув увагу на переваги пропан-бутану в енергосистемі України.

Україна має усі шанси, а головне, ресурси аби стати енергонезалежною та самодостатньою державою. В умовах напружених обставин у країні важко прямувати в бік енергетичної незалежності держави, яка самостійно здатна забезпечувати себе енергетичною сировиною. Виникає питання, чи зможе Україна знайти енергонезалежність в найближчій перспективі?

Коментарі Олександра Домбровського знаходять досить позитивні відгуки щодо пропан-бутану (СПБТ), який є альтернативою для промисловості, житлового сектору і широко використовується в Європі. «Я очень позитивно отношусь к этой идее, потому что это еще один элемент создания рыночной среды на газовом рынке» - зазначив Олександр Георгійович. На своєму досвіді інженера він відзначив, які переваги має зріджений газ, але бачить майбутнє тільки с прозорими, конкурентними

 

 

Директор ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ» Андрій Дорофеєв пояснив, чому пропан-бутан повинен в енергетичній системі України:

«Коли ми в Україні говоримо про зріджений газ пропан-бутан, більшість розуміє, що мова йде про паливо для автомобілів - автогаз. Але даний вид палива використовується ще й для систем газопостачання промислових підприємств та опалення приватних будинків. Такі системи газопостачання широко застосовуються та підтримуються урядами в багатьох країнах Європи та Америки.

 

ІНТЕРВ'Ю ДОМБРОВСЬКОГО О.Г. - СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ УКРАЇНИ

 

То чому ж наші Європейські колеги вибирають пропан як стратегічний вид палива?

  • По-перше, – це швидкість та невелика вартість будівництва автономної системи газопостачання. Власнику будинку необхідно заплатити тільки за монтаж газопроводу, а ємність надає компанія, яка здійснює поставку газу та технічне обслуговування газового об’єкту.
  • По-друге, – це вартість пропану, який коштує дешевше для систем опалення в порівнянні з природним газом. Це регулюється на державному рівні, шляхом введенням акцизного податку.

  • По-третє, – це дотримання жорстких екологічних вимог Європейського законодавства. При згоранні пропану утворюється менше вуглекислого газу порівняно з дизельним паливом та вугіллям. Також, ми з вами знаємо, що в багатьох країнах Євросоюзу вирубка лісу заборонена, або частково обмежена.

Скраплений газ – перспективи застосування в Україні?

В Україні ситуація з застосуванням пропану як Альтернативного виду палива – кардинально протилежна.

  • По-перше, – термін монтажу системи газопостачання пропаном може складати від декількох місяців до декількох років через величезну кількість збору документів для погодження такого об’єкта газопостачання. Вартість будівництва автономного газопостачання в Україні дорожча в декілька разів.
  • По-друге, – відсутність стабільної ціни на зріджений газ. Пропан-бутан в Україні - це товар для швидкого збагачення певної групи людей, який абсолютно не контролюється державою. Акцизний податок на цей альтернативний вид палива з кожним роком збільшується.
  • По-третє, – ми всі знаємо, що в Україні екологічних стандартів не дотримуються. Всі ми спостерігаємо масштабну вирубку лісів протягом багатьох років. На сьогоднішній день вартість зрідженого газу для опалення будинків дещо вища, порівняно з дровами чи пілетами. Але зріджений газ пропан-бутан є абсолютною альтернативою для промислових підприємств з потребою в стабільній тепловій потужності від 1000 кВт. (переважно це зерносушарки, парові котли, промислові печі). Все більше підприємств відмовляються від використання природного газу та переходять на зріджений газ.

Також пропан-бутан (СУГ) може використовуватись як резервне паливо для споживачів природного газу на випадок падіння тиску газу або зменшення калорійності природного газу. Для цього використовується спеціальне обладнання змішувальні установки ГАЗ-ПОВІТРЯ.

 

ІНТЕРВ'Ю ДОМБРОВСЬКОГО О.Г. - СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ УКРАЇНИ

 

Хочу звернути увагу, що пропан може використовуватись для газопостачання цілих населених пунктів з використанням змішувальних установок. Наприклад, в Аргентині та Чилі реалізовані проекти газопостачання населених пунктів з тепловою потужністю 650 МВт, ну а найбільш масштабного застосування набули такі системи в Сполучених Штатах Америки тепловою потужністю від 10 до 350 МВт

 

ІНТЕРВ'Ю ДОМБРОВСЬКОГО О.Г. - СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ УКРАЇНИ

 

Сподіваюсь, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості зверне увагу на цей альтернативний вид палива та включить пропан-бутан в Енергетичну Стратегію України».

Сьогодні дуже актуальним є інтерв'ю від 29.09.2021 року директора стратегічного розвитку ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ" Дорофеєва Андрія Сергійовича надане паливному інтернет-ресурсу ENKORR про вартість 1 Гкал та окупність об‘єктів автономного газопостачання. "Опалення на LPG: шанс замислитися знову" На 2022 рік цифри дещо відрізняються, а от термін окупності систем автономного газопостачання зменшується.

Посилання на інтерв’ю: https://enkorr.ua/uk/columns/_otoplenie_na_lpg_shans_zadumatsya_snova/248026

 

УКРАВТОНОМГАЗ В ЦИФРАХ
12
років
Успішної роботи
650
об’єктів
Змонтованих під ключ
80 000
куб.м
Сумарний об’єм газгольдерів
190 000
тонн
Створений ринок LPG в рік
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
-
БЕЗКОШТОВНА ГАЗИФІКАЦІЯ
Обмеженій кількості клієнтів наша компанія надає обладнання і монтаж автономного газопостачання безкоштовно на умовах наших поставок газу. Якщо Ви хочете отримати комерційну пропозицію на монтаж автономного газопостачання, заповніть форму нижче.