ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНІ СТАНЦІЇ

10 січня, 16:36
ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНІ СТАНЦІЇ (ГНС, ГНП) СКЛАДИ ЗБЕРІГАННЯ ЗВГ

 

ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНІ СТАНЦІЇ (ГНС, ГНП) СКЛАДИ ЗБЕРІГАННЯ ЗВГ

Газонаповнювальні станції (ГНС) - складні технічні комплекси, вироблені згідно з суворими нормативами безпеки. Сучасні ДПС відрізняються високим рівнем автоматизації, що дозволяють механізувати більшу частину ключових операцій.

 

ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНА СТАНЦІЯ

 

ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНА СТАНЦІЯ ВИКОНУЄ РЯД ФУНКЦІЙ:

 

1. Газонаповнювальна станція зрідженого газу вважається базою прийому і зберігання зріджених вуглеводневих газів. Паливо надходить на станцію жд, водним або автотранспортом, також по газопроводах з підприємств, де створюють ці гази. У більшості випадків прийом ЗВГ здійснюється з прив'язкою до жд магістралях, щоб досягти бажаного результату обладнується двоколійний тупик з естакадою, на якій монтуються зливні пристрої. Далі зріджений газ транспортується в резервуари зберігання, обсяг яких регламентується як нормативними документами, так і розмірами реалізації продукту.

2. Відпустку продукту остаточному покупцеві. Це може бути заповнення величезних партій побутових газових балонів або заправка автоцистерн-газовозів. цистерн-газовозів.

гнс

 

гнс

НА ГАЗОРОЗДАВАЛЬНИХ СТАНЦІЯХ І КУЩОВИХ БАЗАХ ВИКОНУЮТЬСЯ НАСТУПНІ РОБОТИ: 

 

  • прийом зрідженого газу від постачальника;
  • злив зрідженого газу в особисті сховища;
  • зберігання зріджених газів в надземних, підземних або ізотермічних резервуарах, в балонах і підземних порожнинах (соляних і ін.);
  • злив невипарних залишків з балонів і зріджених газів з балонів, що мають деякі несправності;
  • розлив зріджених газів в балони, пересувні резервуари, автоцистерни, бочки;
  • прийом порожніх і видача наповнених балонів;
  • прийом порожніх і видача заповнених балонів;
  • перевезення зрідженого газу по внутрішній мережі трубопроводів і в балонах;
  • ремонт балонів і їх огляд;
  • технологічне обслуговування та ремонт обладнання на станції.

 

У деяких випадках на станціях, технологічно пов'язаних з АГЗС та комплексами автономного або резервного газопостачання, виробляються додаткові операції:

 

  • заправка машин, що працюють на зрідженому газі, автозаправними колонками;
  • регазифікація зріджених газів;
  • вироблення пропано-повітряних сумішей за технологією «Propane Air»;
  • видача парової фази в міські системи розподілу газу.

 

 

Газонаповнювальний пункт

 

Станція вдає із себе обгороджену виробничу площадку, розбиту на робочу і допоміжну зони. У виробничій зоні розміщуються:

 

  • ділянку прийому із зливними пристроями (зливна естакада при доставці скрапленого газу залізницею);
  • база зберігання зріджених газів;
  • насосно-компресорне відділення або інші установки, службовці для переміщення ділянку виробничих приміщень (зливний і наповнювальні відділення; зможе також входити ділянки випарників і / або змішувачів);
  • склад запасу порожніх і заправлених балонів;
  • колонки наповнення автоцистерн.

 

гнс

Поза виробничої зони розташовуються:

 

  • гараж з відкритою стоянкою машин;
  • склад ПММ;
  • газозаправні колонки;
  • допоміжні і службові приміщення з майстернями з ремонту обладнання, балонів та їх огляду;
  • напірна вежа і резервуар для протипожежного запасу води;
  • споруди водопостачання і каналізації.

 

По периметру станція захищається не наскрізною залізобетонним парканом заввишки 2,4 м, а виробнича зона від допоміжної - легкої огорожею висотою 1,2 м. Крім того допускається влаштування огорожі з насаджень чагарнику. Під'їзди та підходи до споруд асфальтуються, а інші ділянки озеленюються.

 

ДПС розміщуються в основному поза житлових територій населених пунктів. У разі, якщо цього уникнути неможливо, перевага віддається малонаселених районів з урахуванням напрямку вітрів.

 

ДПС повинна мати пряме з'єднання з основними шляхами транспортування балонів.

 

ВНУТРІШНІЙ УСТРІЙ ДПС
 

Одна з тенденцій побудови передових ДПС - модульний принцип, згідно з яким весь комплекс складається з окремих що ж стосується автономних вузлів, легко замінних або модернізованих в залежності від зміни виробничих завдань.

 

 

 

ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!

 

 

До складу прогресивної ДПС входять наступні технологічні ділянки:

 

  • ділянку наповнення балонів в різних виконаннях;
  • вузол транспортування балонів;
  • ділянку контролю;
  • склад зберігання;
  • насосно-компресорний ділянку, що забезпечує транспорт газу всередині ДПС.

 

Залежно від технологічної прив'язки до терміналів прийому ЗВГ або АГЗС склад обладнання ДПС має можливість змінюватися.

 

Чергова специфіка прогресивних ДПС - використання комп'ютеризованих систем обліку руху продукту, що стало можливим завдяки використанню масових витратомірів і переходу на облік маси: зараз за основу береться не обсяг скрапленого газу, сильно залежить від маси параметрів (температури, щільності і складу суміші і так далі), а маса газу, параметр найбільш постійний.

 

ДНС

 

ТЕРМІНАЛ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ І ОБРОБКИ ЗВГ


Будь-прогресивний термінал повинен складатися з основних компонентів:

 

  • Пункт прийому зрідженого газу - жд гілка, оснащена естакадою для технологічного обладнання зливу газу з ж / д вагонів;
  • Компресорний ділянку - призначений для обробки ж / д цистерн. Гарантує диференціальне тиск між ємностями і, таким чином, рух рідкої фази ЗВГ. Дає гарантію швидку розкачку цистерн від залишкового тиску надалі зливу;
  • Стаціонарні ємності бази зберігання - наземні (в т.ч. і обваловані) судини високого тиску. Обладнані всією необхідною контрольно-вимірювач-ний апаратурою. Гарантують зберігання прийнятого кількості газу. Забезпечують запас продукту бази зберігання для безперебійної роботи терміналу протягом даного часу;
  • Насосний ділянку - призначений для швидкого і безперебійного постачання зрідженим газом технологічних ділянок термінала;
  • Контрольно-рахункові установки - об'ємні і масові витратоміри різної конфігурації для обліку пересування продукту як всередині терміналу, так і при комерційних продажах;
  • Пункти заправки автоцистерн - місця для заправки авто цистерн забезпечують точну і швидку заправку продукту в автоцистерни для подальшого його розподілу покупцям;
  • Ділянка заправки побутових балонів - прогресивний комплекс для розливу скрапленого газу в побутові газові балони.
  • Система моніторингу та дистанційного керування комплексом.
  • Вагові для залізничного та автомобільного транспорту.

 

Преимущества

 

Заявка
Консультація
Опитувальний лист
Проектування
Договір
Виїзд на об’єкт
Комерційна пропозиція
Поставка обладнання
Монтаж
Щасливий клієнт
Вага
4.00

Сьогодні дуже актуальним є інтерв'ю від 29.09.2021 року директора стратегічного розвитку ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ" Дорофеєва Андрія Сергійовича надане паливному інтернет-ресурсу ENKORR про вартість 1 Гкал та окупність об‘єктів автономного газопостачання. "Опалення на LPG: шанс замислитися знову" На 2022 рік цифри дещо відрізняються, а от термін окупності систем автономного газопостачання зменшується.

Посилання на інтерв’ю: https://enkorr.ua/uk/columns/_otoplenie_na_lpg_shans_zadumatsya_snova/248026

 

 

Щоб проаналізувати та порівняти витрати на різні види палива для підприємства вам достатньо відвідати наш КАЛЬКУЛЯТОР ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ. На калькуляторі ви можете змінювати потужність пальників (кВт*годину, ккал*годину) та ціни на енергоносії (пропан-бутан, природний газ, дизильне пальне, пелета).

Посилання на калькулятор: https://ukravtonomgaz.ua/calc/busines-heating

 

 

УКРАВТОНОМГАЗ В ЦИФРАХ
12
років
Успішної роботи
650
об’єктів
Змонтованих під ключ
80 000
куб.м
Сумарний об’єм газгольдерів
190 000
тонн
Створений ринок LPG в рік
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
Віртуальний 3d тур об'єктів газопостачання
Натисніть play та подорожуйте самостійно
НОВИНИ
13 лютого, 17:39
80
«Зернові технології» – міжнародна агропромислова виставка, яка посідає головне місце серед спеціалізованих виставкових заходів України та спрямована…
24 січня, 17:31
153
Запрошуємо всіх відвідати стенд ТОВ УКРАВТОНОМГАЗ на міжнародній виставці ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ 2024. Дана подія відбудеться 14 – 16 лютого 2024 в…
24 серпня, 9:49
129
Компанія УКРАВТОНОМГАЗ щиро вітає всіх з найважливішим святом для кожного українця -з Днем Незалежності України!      Ціна нашої свободи набула…
07 серпня, 10:47
1,027
Директор компанії ТОВ "Укравтономгаз" Черненко Віктор Миколайович розповідає про перевагу використання газових електрогенераторів на метані та пропан…
19 липня, 11:12
539
Все більше підприємств обирають пропан (LPG)  як альтернативу природному газу через нестабільність цін та загрозу відключень трубопровідного газу…
03 червня, 10:24
191
В ЄС пропонується та планується зменшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) на скраплений вуглеводневий газ (LPG) до 5%. В Країнах…
10 травня, 17:17
228
BioLPG — це пропан, який виробляється з відновлюваної сировини, таких як рослинні відходи; його також називають відновлюваним пропаном і біопропаном…
07 травня, 20:07
393
Світова LPG Асоціація (WLPGA) підготувала презентацію про переваги використання синтетичного натурального газу (SNG) і звернулася до всіх учасників…
03 квітня, 18:15
139
30 березня 2023р. Європейською радою було прийнято постанову, яка продовжує строком на 1 рік добровільну мету держав, що входять до Європейського…
28 березня, 20:59
98
23 березня 2023 року Компанія ТОВ «Укравтономгаз» прийняла участь у  третій конференції циклу «Бізнес-трансформації на агроринку».   Конференція…
17 березня, 11:35
227
Шановні партнери!   Запрошуємо Вас відвідати конференцію БІЗНЕС-ТРАНСФОРМАЦІЇ НА АГРОРИНКУ   ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ: НОВІ РИНКИ,  ІНВЕСТИЦІЇ.  Захід…
15 вересня, 18:18
4,102
В жовтні LPG збереже вартісну різницю 1 Гігакалорії в 2 рази з природним газом для промисловості. З початку вересня 2022 року оптові ціни на…
-
БЕЗКОШТОВНА ГАЗИФІКАЦІЯ
Обмеженій кількості клієнтів наша компанія надає обладнання і монтаж автономного газопостачання безкоштовно на умовах наших поставок газу. Якщо Ви хочете отримати комерційну пропозицію на монтаж автономного газопостачання, заповніть форму нижче.

Газонаповнювальна станція: основні функції

Сьогодні існує унікальна можливість вибору типу енергоносія, здатного створити альтернативу природному газу. Порівнюючи між собою переваги і недоліки електроенергії, дизеля, твердого палива та скрапленого газу, можна переконатися в тому, що останній варіант є найбільш оптимальним і затребуваним.


Щоб мати можливість організувати перспективний бізнес, пов'язаний з виконанням операцій по прийому зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ) з заводу з його виробництва, зберіганням бутан-пропанового суміші у великих обсягах і наповненням нею балонів/автоцистерн покупців, необхідно побудувати газонаповнювальну станцію.


Проектування газонаповнювальних станцій здійснюється з поділу виділеної під забудову території на дві основні зони:


  • допоміжна - призначена для розміщення адміністративних/побутових приміщень, ремонтних майстерень, резервуарів з протипожежним запасом води, газозаправних колонок, складів, водопостачальних/очисних споруд;
  • виробнича - для розміщення приймального пункту ЗВГ, основний і резервної бази для зберігання газу, насосного, компресорного, випарного обладнання, пристроїв для наповнення цистерн автотранспорту і приміщень для тимчасового розміщення заповнених балонів.


Кількість споруд залежить від числа технологічних процесів і обсягів, в яких планується поставляти і відпускати скраплений газ. Сучасна ДПС являє собою складний технічний комплекс, в якому передбачений високий рівень автоматизації ключових операцій і використання комп'ютеризованої форми обліку маси ЗВГ по всьому ланцюжку його руху.


Правила безпеки

При виборі майданчика під будівництво газонаповнювальної станції для зріджених газів необхідно враховувати наступні моменти:


  • розміщення ДПС поза населеним пунктом або в малонаселених районах;
  • наявність поблизу газопроводу, залізничних колій, автомагістралей для зручного транспортування палива з заводу-виготовлювача ЗВГ і його відпустки споживачам;
  • відстань наземних/підземних газонаповнювальних резервуарів для зрідженого газу до розташованих навколо промислових будівель/споруд, лісових масивів;
  • можливість створення по периметру протипожежної смуги шириною не менше 10-ти метрів.


В останні роки ДПС будуються за модульним принципом, який дозволяє легко замінити або модернізувати автономний вузол в разі зміни виробничої завдання. Для організації безпечних умов експлуатації бази також слід строго дотримуватися певних правил:


  • не використовувати балони/обладнання, що мають будь-які дефекти або несправності;
  • проводити огляд, переогляд обладнання/балонів на регулярній основі;
  • виконувати графік планово-попереджувальних ремонтів компресорів, насосів.


Купуючи обладнання на газонаповнювальні станції, слід віддавати перевагу великим постачальникам з великим асортиментом продукції, в широкому діапазоні моделей і цін.


Послуги "УКРАВТОНОМГАЗ"

Класична схема газонаповнювальної станції включає в себе кілька основних майданчиків:


  • резервуарний парк;
  • насосний блок;
  • вузол обліку та відпуску ЗВГ;
  • компресорний блок;
  • пункт заправки залізничних або автотранспортних цистерн.


При оформленні в ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ» замовлення на будівництво газонаповнювальної станції (ГНС) всі роботи будуть здійснені в кілька етапів:


  • подача заявки;
  • консультація та заповнення опитувального листа;
  • укладання договору;
  • проведення інженерних досліджень з виїздом на об'єкт замовника;
  • створення технічного завдання і розрахунок кошторису;
  • розробка проектної документації;
  • вибір і доставка обладнання;
  • будівельно-монтажні роботи;
  • комплексне випробування обладнання;
  • настройка систем автоматизації;
  • здача готового об'єкта в експлуатацію.


Співпраця з ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ» гарантує високу якість будівельних і монтажних робіт, що підтверджено багаторічним досвідом реалізації аналогічних проектів для об'єктів різних сфер промисловості. На сайті ukravtonomgaz.ua можна здійснити віртуальний 3D-тур і ознайомитися з типовим проектом газопостачального об'єкта.